Новак у осмини финала Вимблдона

© AP Photo / Kirsty WigglesworthНовак Ђоковић
Новак Ђоковић - Sputnik Србија
Први рекет света — Новак Ђоковић победио је у трећем колу Вимблдона Пољака Хуберта Хуркача са 3:1 у сетовима ( 7:5, 6:7 (5), 6:1 и 6:4) и пласирао се у наредно коло овог престижног тениског турнира.

Најбољи тенисер света у наредном колу играће против Феликса Оже-Алијасима или Ига Умбера.

Српски играч се сусрео са до сада најтежим ривалом на овогодишњем Вимблдону, пошто је млади Пољак одиграo два изузетно квалитетна сета, преноси Б92.

Од старта меча могло је да се види да ово неће бити нимало лак испит за Ђоковића. Његова игра није била на највећем нивоу, а Хуркач је играо добар тенис.

Ђоковић је спасавао брејк лопте, а онда је у идеалном тренутку одузео сервис противнику. Најбољи играч света у једанаестом гему прави брејк, а потом га у дванаестом потврђује за 1:0 (7:5).

У другом сету гледали смо добре размене, игра се распламсала и навијачи су уживали. Најлепши поени углавном су припадали 22-годишњем тенисеру који је бриљирао на мрежи.

Брејкова није било и сет је отишао у тај-брејк. Пољак је тамо имао нешто више среће, али и знања и заслужено резултатом 7:5 долази до изједначења.
Ово као да је наљутило најбољег тенисера света. Други сет је трајао више од сат времена, а трећи свега 23 минута. Новак дуплим брејком долази до поновног вођства — 6:1.

Сличан епилог видели смо и у четвртом периоду игре. Новак је брзо одузео сервис Хуберту и до краја није имао проблема да га и задржи. Ђоковић је имао и шансу за дупли брејк, али је Хуркач успео да освоји који гем више у односу на трећи сет.

На крају најбољи тенисер света долази до победе резултатом 7:5, 6:7 (5), 6:1, 6:4.

Српски и пољски тенисер већ су играли ове године на Ролан Гаросу и Новак је славио у три сета без већих проблема.

Ђоковић је одиграо два веома добра дуела на овогодишњем Вимблдону, а Пољак је у првом колу елиминисао нашег Душана Лајовића у четири сета, док је у претходном победио Леонарда Мајера.