Јокић доминирао, моћна Србија на +32 против Италије

© Фото : KSS / Marko MetlasБогдан Богдановић и Никола Јокић
Богдан Богдановић и Никола Јокић - Sputnik Србија
Кошаркашка репрезентација Србије победила је Италију 96:64, у другом мечу на Акрополис купу у Атини.

Изабраници Александра Ђорђевића остварили су и другу победу на припремном турниру и у недељу их очекује меч с домаћином Грчком, преноси Б92.

Вицешампиони Европе, света и Олимпијских игара меч су играли без Драгана Милосављевића, који због повреде неће ићи у Кину, и Милоша Теодосића, који ће се, такође због повреде, тешко наћи на списку путника.

Наши кошаркаши одиграли су веома добар меч, након што су у првој четвртини постигли само 14 поена. У другој је све кликнуло, а у трећој је предност још више порасла.

​Најефикаснији у победничком саставу био је Никола Јокић са 20 поена, четири скока и четири асистенције, Гудурић је имао 13, као и Бјелица и Марјановић, док је Богдановић убацио 15, уз 3/11 шут за три поена.

Италијане је предводио Марко Белинели са 16 поена, док је Алесандро Ђентиле убацио 11.

„Орлови“ су доста стегнуто ушли у меч, а исто се може рећи и за „азуре“. Гледали смо лошу кошарку у првих десет минута, а Италија је имала минималну предност (14:15).

Током друге четвртине направљена је лепа предност пред наставак меча. Јокић је преузео ствари у своје руке, добро је играо и Гудурић и предност наше селекције била је +13 на полувремену, 45:32.

У трећој деоници решено је питање победника. Србија је сјајну игру с краја друге деонице пренела на трећу, и предност је само расла. Јокић је био нерешива енигма, а коначно је и Богдановић пронашао ритам.

​Последња четвртина била је само одрађивање посла, Бјелица је погодио три тројке у овом периоду, Гудурић је играо добру одбрану и напад, а и Марјановић је стигао до двоцифреног броја поена.

Изабранике Александра Ђорђевића у недељу од 19.30 очекује меч против Грчке, који ће бити најозбиљнија провера у досадашњем делу припрема.

Светско првенство у Кини на програму је од 31. августа до 15. септембра, а Србија ће играти у групи са Италијом, Анголом и Филипинима.

Пре почетка такмичења, нашу репрезентацију очекује турнир у Кини, где ће играти против Новог Зеланда, Италије и Француске.