Срби разбили Хоксе: Магични дриблинг Богдана Богдановића /видео/

© AP Photo / John AmisБогдан Богдановић у дресу Сакраменто Кингса на мечу против Атланта Хокса
Богдан Богдановић у дресу Сакраменто Кингса на мечу против Атланта Хокса - Sputnik Србија
Сакраменто Кингси стигли су до треће победе у новој сезони, поражена је Атланта са 121:109 у утакмици у којој су бриљирали Срби.

Велике заслуге за добар резултат „краљева“ имао је и српски дуо, Богдан Богдановић са 20 и Немања Бјелица са 13 поена, преноси „Блиц“.

Од самог старта утакмице Сакраменто је играо добро и експресно дошао до сигурне предности коју је успео да сачува до краја меча. Бјелица је био стартер и брзо је сакупио осам поена, те био међу најефикаснијим на утакмици у првом полувремену, у ком Богдановић није показао пуно тога.

Мада имао је бивши кошаркаш неколико добрих потеза и током другог квартала. Најпре асистенцију преко целог терена за Барнса, а онда већ њему карактеристичан потез, тројка након што је после наскока финтом шута елиминисао противника. До полувремена је убацио још једну тројку након додавања Бјелице, а потом се српском саиграчу убрзо одужио сјајном асистенцијом.

Шут за три Богдан је погодио и уз звук сирене за крај трећег периода и тако најавио све оно што ће показати у завршних 12 минута. Управо ти последњи поени у претпоследњој четвртини одушевили су и америчке коментаторе пошто се Србин након избачаја окренуо ка трбинама, пре него што је лопта прошла кроз обруч.

У четвртом периоду Богдановић је бриљирао! Ређали су се добри потези као на траци, а Србин је поново био незаустављив попут игара на Светском првенству. Када су се Хокси приближили, Богдан је био најзаслужнији за одбијање налета. Сем тројки и асистенција, имао је и интересантан дуел са 17 година старијим Винсом Картером.

Играли су један на један Богдановић и Картер, српски бек га је већ у првом кораку сјајном финтом оставио иза себе и погодио кош уз бацање, а амерички коментатор имао је само да поручи: „Богдановић је рекао: ’Имам 42-годишњака испред себе и то неће функционисати, тако да — видимо се после!‘. Из Србије, с љубављу“.

Срби на овом мечу нису пунили само поентерске колоне. Бјелица је имао три асистенције и једну украдену лопту, а Богдановић четири скока и пет асистенција.

У саставу Кингса значајну улогу у победи имали су још Бади Хилд са 22 поена и Дијерон Фокс са 17, а на другој страни је са 30 поена најрасположенији био Тре Јанг.

Још један Србин обележио је протеклу ноћ у НБА — Никола Јокић је у утакмици са Филаделфијом донео свом Денверу победу у последњој секунди.