Србији бодови против Луксембурга, Митровић претекао Митића

© REUTERS / STRINGERФудбалска утакмица између Србије и Лукембурга
Фудбалска утакмица између Србије и Лукембурга - Sputnik Србија
Фудбалска репрезентација Србије савладала је вечерас у Београду Луксембург са 3:2 (2:0), у утакмици Б групе квалификација за ЕУРО 2020.

Двоструки стрелац био је Александар Митровић, у 11. и 43. минуту, а погодио је и Немања Радоњић у 70. минуту.

Стрелци за госте били су Жерсон Родригес у 54. и Дејв Турпел у 75. минуту.

Утакмица је одиграна на стадиону "Рајко Митић", због казне Уефе, без публике, пред само око 500 девојчица и дечака до 14 година.

Митровић је са два нова поготка дошао до 33. у дресу репрезентације, на вечној листи претекао је баш легендарног Митића на петом месту и сада је на свега пет голова од рекордера Стјепана Бобека, који је постигао за репрезентацију 38 голова, пренео је Танјуг.

Истовремено, Португалија је савладала Литванију 6:0, уз три поготка Кристијана Роналда.

Србија у недељу, у последњем колу, дочекује Украјину, а Португалија гостује Луксембургу.

Украјина је већ обезбедила пласман, а Србији је потребна победа, уз кикс Португалаца.