Српкиње срушиле Немачку!

© AFP 2023 / CHARLY TRIBALLEAUРукометашице Србије
Рукометашице Србије - Sputnik Србија
Рукометашице Србије поготком Кристине Лишчевић на пет секунди до краја срушиле су селекцију Немачке резултатом 29:28. Српкиње су одиграле веома храбро и на крају потпуно заслужено дошле до тријумфа над фаворизованим противником.

Одлично су Српкиње одиграле прво полувреме, нарочито његов први део. Лишчевићева је одлично разигравала саиграчице, Лавкова, Стојиљковићева и Цвијићева биле су маестралне. Одлична је била и Катарина Томашевић на голу Србије. Све је било перфектно до 12:7, када су наше девојке пропустиле прилику да се одлепе.

Немице су се пробудиле. Обрадовић је, чини се, мало закаснио са тајм-аутом и Немице су се вратиле у какав-такав егал. Дошле су и до изједначења — 16:16, када је Дијана Радојевић искључена. Ипак, Српкиње опет успевају да направе плус два — 19:17 и са тим резултатом се одлази на одмор.

Српкиње су лошије почеле друго полувреме и Немице су направиле преокрет — 20:21. Много теже се играло у нападу у наставку меча. Нико није могао да направи већу залиху, Лишчевићева је држала Србију у игри, као и Лавкова, која је минут пре краја исписала на семафору 28:28.

Рисовићева је скинула зицер у последњом нападу. И онда оно најлепше, одличан последњи напад одиграле су наше девојке, избориле седмерац преко Лавкове, а тачку на то ставила је ко друго до Кристина Лишчевић.
Србију је до импресивне победе поред Лишчевићеве предводила Драгана Цвијић са седам голова уз само један промашај из игре. Пет је постигла Јелена Лавко, четири је додала Слађана Поп-Лазић, док је хероина Лишчевићева дала два, али је и одлично командовала игром наше репрезентације.

У редовима Немачке најбоља је била Миневскаја са шест голова, а по пет су дале Бенке и играчица утакмице Бергер.

Велики тријумф Српкиња, које у последњем колу играју против Данске и имају лепе шансе да изборе пласман на квалификациони турнир за Олимпијске игре, а можда ако се поклопе данас неки други резултати, изборе и пласман у полуфинале СП. Ипак, тешко је очекивати да Данска победи Холандију, а Јужна Кореја одличну Норвешку, па да наше даме имају лепе шансе да се у последњем колу боре за пласман међу четири најбоља тима на свету.