Јокић поново блистао: И Портланд преслаб за српског центра /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић у дресу Денвер Нагетса прославља победу над Филаделфијом
Никола Јокић у дресу Денвер Нагетса прославља победу над Филаделфијом - Sputnik Србија
Кошаркаши Денвера убедљиво су савладали Портланд резултатом 127:99, предвођени одличним Николом Јокићем, ком је фалила само једна асистенција за нови трипл-дабл — 29 поена, 13 скокова и девет асистенција.

Денвер је у свом Пепси центру прекинуо низ од четири узастопне победе Портланда, забележивши 35 тријумф у сезони и уз 16 пораза заузима треће место на Западу.

Трејлблејзерси су и трећи пут ове сезоне поражени од Нагетса. Тим Мајка Мелоуна одиграо је одличан меч који је преломио већ у првом полувремену. Нагетси су посебно добро одиграли другу деоницу коју су добили са 23:10.

Заустављен је и најбољи играч Трејлблејзерса Демијан Лилард који игра фантастично ове сезоне.

Са друге стране, ритам напада тима из Колорада диктирао је Никола Јокић за ког гости нису имали решење.

Српском центру фалила је само једна асистенција за трипл-дабл — 29 поена (11-17), 13 скокова и девет асистенција за 31 минут у игри. Никола је статистику употпунио и са три блокаде и две украдене лопте.

Подршку је имао у повратнику у тим Џамалу Мареју, који је додао 20 поена. Џереми Грант је убацио 17, а Вил Бартон 16 поена. Прилику на мечу искористио је и Влатко Чанчар да постигне четири поена.

У редовима Портланда Демијан Лилард је стао на 21 поену уз девет асистенција, док је Си-Џеј Маколум додао 20 поена.