Боби испрашио Јокића /видео/

© AP Photo / Ron JenkinsБоби марјанович и Никола Јокић
Боби марјанович и Никола Јокић - Sputnik Србија
У окршају два српска центра у НБА лиги, Бобан Марјановић предводио је свој Далас до победе над Денвером и Николом Јокићем од 113:97. Марјановић је меч завршио са 31 поеном и 17 скокова, док је Јокић уписао 14 поена, 13 скокова и осам асистенција.

У борби за што боље место на табели Западне конференције Далас је уписао битну победу над Денвером. Био је то последње одиграни меч у НБА лиги, пошто је она прекинута због коронавируса.

Меверикси су били бољи од Нагетса резултатом 113:97, на крилима фантастичних Бобана Марјановића и Луке Дончића, преноси РТС.

У недостатку од раније повређених Пауела и Порзингиса, тренер Даласа Рик Карлајл одлучио је да се најбољем центру НБА лиге супротстави са његовим сународником и саиграчем из репрзентације Бобаном Марјановићем.

То се испоставио као фантастичан потез, пошто је Марјановић за скоро 32 минута на паркету постигао чак 31 поен и ухватио 17 скокова.

Марјановић је тако поставио рекорд каријере по броју погодака у НБА лиги, а то је учинио уз пет из игре од 60 одсто (12/20).

Никола Јокић са друге стране меч је завршио са 14 поена, 13 скокова и осам асистенција за скоро 34 минута проведена на терену.

Након нешто боље игре Даласа у прве две четвртине, Денвер је преокренуо у трећој, али је екипа Мајка Малоуна изузетно лоше одиграла последњу деоницу, у којој је далас био бољи резултатом 29:12.

Поред Марјановића, у победничкој екипи истакао се Лука Дончић са 28 поена, док је Клебер додао 15.

У редовима Денвера најефикаснији су били Мари са 25 и Барон са 23 поготка.

Тим из Тексаса уписао је 40. победу и уз 27 пораза налази се на седмој позицији на табели Западне конференције.

Денвер је са учинком од 43 победе и 22 пораза трећи на табели на Западу.