Бајерн поново на трону Европе

© AP Photo / Miguel A. LopesБајерн шести пут шампион Европе
Бајерн шести пут шампион Европе - Sputnik Србија
Фудбалери Бајерна из Минхена постали су шести пут шампиони Европе, пошто су у финалу Лиге шампиона савладали Пари Сен Жермен резултатом 1:0.

Одлучујући и победнички гол постигао је Кингсли Коман у 59. минуту, па су тако Баварци шести пут у историји подигли трофеј у најјачем клупском такмичењу у Европи.

Прво полувреме у Лисабону протекло је без већих узбуђења. Једина спорна ситуација десила се у финишу првог дела када је фудбалер ПСЖ-а Тило Керер оборио Комана у шеснаестерцу, али судија Орсато није досудио казнени ударац за Бајерн.

© AP Photo / Manu FernandezФудбалери Бајерна су са 1:0 савладали ПСЖ и шести пут постали шампиони Европе.
Бајерн поново на трону Европе - Sputnik Србија
Фудбалери Бајерна су са 1:0 савладали ПСЖ и шести пут постали шампиони Европе.

Без голова је било све до 59. минута, када је Коман после центаршута Јошуе Кимиха главом послао лопту иза леђа Кејлора Наваса и донео вођство, а касније ће се испоставити и „ушати“ пехар екипи из Минхена.

ПСЖ је у надокнади времена имао велику прилику за изједначење, али, како преноси Танјуг, Чупо Мотинг није успео да одреагује на прави начин после додавања Нејмара.