Јокић бриљирао, велика победа Денвер нагетса

© AP Photo / Ashley LandisКошаркаши Денвер Нагетса Никола Јокић и Џамал Мари на првом мечу плеј-офа против Јута Џеза
Кошаркаши Денвер Нагетса Никола Јокић и Џамал Мари на првом мечу плеј-офа против Јута Џеза  - Sputnik Србија
У другој утакмици полуфинала Западне конференције, Денвер нагетси победили су екипу Лос Анђелес клиперса са 110:101 и изједначили резултат у серији на 1:1. Никола Јокић је бриљирао — постигао је 26 поена, имао 18 скокова, четири асистенције и три блокаде.

Денвер је одиграо одлично прво полувреме у којем је стекао недостижну предност, па их ни нешто лошија игра у наставку није спречила да дођу до победе.

Српски центар, баш као и Денвер, био је одличан током првог полувремена које је завршио са 24 поена и 10 скокова, а потом је у другом био нешто пасивније и на крају је постигао 26 поена.

​Јокића је пратио Џамал Мареј са 27 поена и шест асистенција, Пол Милсеп и Гери Херис са 13, као и Портер јуниор са 11 и седам скокова.

Јокић није постигао ниједан поен у трећој четвртини, те је за Нагетсе био велики плус то што најбољи играч није био у ритму.

​Почетком четврте четвртине чинило се да ће Клиперси потпуно ухватити прикључак после коша Пола Џорџа (86:91). Међутим, Јокић са двојком и Херис са две тројке одбили су налет екипе из Лос Анђелеса, преноси портал Б92.