2:1 „Самураји“ нови јунаци Мундијала, Колумбија са 10 играча на коленима (фото)

© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаОсако слави гол
Осако слави гол - Sputnik Србија
Дан 6: Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Х групе Колумбија — Јапан. Стадион „Мордовија арена“ у Саранску.

Фантастична утакмица и још једно изненађење на СП. Одлични Јапан, борбен као и увек, надмудрио је фаворите из Колумбије. Имали су среће да већ у петом минуту изборе пенал и црвени картон Санчеза, што им много олакшало посао. Колумбија далеко од тога да је била лоша, у неким тренуцима се није примећивало да су ослабљени, али мало помало, стрпљиви Јапанци су плели мрежу око гола одличног Оспине и погодили у 73. минуту. Овом победом Јапан је постао први азијски представник који је победио неког из Јужне Америке. Присуствовали смо немалом изненађењу! „Самураји“ су већ исписали своју историју.

КРАЈ УТАКМИЦЕ! ВЕЛИКА ПОБЕДА ЈАПАНА!

90' Клупа Јапана на ногама чека последњи судијски звиждук

86' Хамес Џејмс Родригез добија жути картон

73' ГОЛ! Осако после корнера Хонде

72' Хонда поново у шанси

Јапан има 401 додавање, наспрам 289 додавања Колумбије

5 — 1 за Јапан у корнерима

62' И даље се игра на половини Колумбије

Велики притисак Јапана у овом периоду игре. Колумбија се засад са играчем мање одлично држи, али питање је колико ће моћи да издрже све јаче налете „плавих самураја“.

57' После минијатуре Инуија, одличног дриблинга и опасног шута са 14 метара, мало искоса с леве стране између два играча Колумбије — Оспина фантастичном парадом спасава гол

54' Велика шанса за Осака, Оспина брани, корнер за Јапан

46' ПОЧИЊЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

39' ГОЛ! Хуан Кинтеро матира јапанског голмана, који показује да лопта није прешла гол линију

34' Фалкао у лету захвата лопту, али недовољно јако да би то представљало опасност по голмана Јапана

31' Улази Бариос уместо Квадрада у екипи Колумбије

30' Пола сата игре, игра се у високом ритму, пршти на обе стране

Санчез је први играч који је добио црвени картон на овогодишњем Мундијалу у Русији

24' Корнер за Јапан, ослабљена Колумбија покушава да дође до шансе.

15' Одлична акција Јапана, шут искоса с леве стране, на прву. Лопта одлази веома близу стативе.

Колико Јапанци полажу наде и колико им значи ово првенство говори и чињеница да је на стадиону у Саранску јапанска принцеза Хисако Такамадо.

6' ГОЛ! Шинђи Кагава сигуран са беле тачке!

Погледајте снимак гола играча Борусије из Дортмунда.

Колумбија и са 10 играча покушава да брзо дође до изједначења

3' ПЕНАЛ ЗА ЈАПАН, ЦРВЕНИ КАРТОН ЗА САНЧЕЗА

1' Утакмица је почела

Хари Кејн слави победу над Тунисом - Sputnik Србија
1:2 Енглеска из понора до великог славља у 90. минуту (фото)

Пети дан СП је за нама. Ни он није могао да прође без драме. Прва утакмица између Шведске и Јужне Кореје, после велике борбе и новог „консултовања“ са ВАР системом, завршена је са 1:0, голом Гранквиста из пенала. У другој утакмици, Белгија је добила дебитанта Панаму много теже него што то говори резултат. Ту смо видели фантастични гол из волеја под пречку Дриса Мартенса, као и веома расположeног Лукакуа, који је прво главом, а онда после сјајне и прецизне акције ногом затресао гол, за убедљивих 3:0. И таман кад смо помисли да дан неће донети велика узбуђења, уследила је утакмица Енглеске и Туниса. Енглези су у меч ушли као велики фаворити, али за бодове им је било потребно много среће и Хари Кејн. Прво их је довео у вођство, да би Саси после глупости Вокера у казненом простору дошао до изједначења из пенала, а онда Кејн у судијској надокнади, после велике драме, Енглеској донео „унапред уписане“ и вредне бодове.

У првој утакмици данас гледаћемо Колумбију са великим звездама на терену, Родигезом и Фалкаом. Од њихове игре ће и зависити пласман ове репрезентације на СП. У Бразилу су играли одлично. Остварили све три победе у групи и догурали до четвртфинала у ком их је елиминисао домаћин.

A post shared by Falcao (@falcao) on Jun 13, 2018 at 2:40pm PDT

Традиционално, Колумбијци играју леп и допадљив фудбал, атрактиван, а ако им се поклопи дан, заиста могу свакога да победе. Фаворити су овом мечу, мада су по квалитету ове две екипе приближно изједначене.

Јапан је поново на смотри највећих. Ова репрезентација малтене не пропушта СП и ово им је шесто заредом на које су се пласирали. Највећа звезда „плавих самураја“ је легендарни Хонда.

У два наврата су успевали да прођу групну фазу, што им овога пута неће бити нимало лако. Иако је група прилично изједначена, они су можда ту најслабији. Оно што их одликује је готово фанатично залагање и борба до последњег атома снаге, посебно на великим такмичењима.

Јапанци су аутсајдери у овом мечу, али бодови Колумбијцима сигурно нису загарантовани. Напад је и једнима и другима јача страна, мада Колумбијци имају бољег голмана међу стативама, те су и ту у предности. Очекује нас утакмица јаког ритма, а обе екипе воле да покажу и понеки атрактиван потез.