Пао још један фаворит: Сенегал афрички понос (фото)

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаСлавље Сенегалца
Славље Сенегалца - Sputnik Србија
Дан 6: Светско првенство у Русији. Утакмица првог кола Х групе Пољска – Сенегал. Стадион „Спартак“ у Москви.

Прва победа једне афричке репрезентације на овогодишњем првенству.Сенегалци су до победе дошли првенствено грешкама пољске одбране, пошто је код првог поготка лопту у гол након шута скренуо Ционек, а код другог се Нијанг нашао иза леђа одбране и пласирао лопту у напуштену мрежу.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!

90' Надокнада времена

86' ГОЛ! 2:1 Пољаци голом Криховјака главом добијају наду за неизвесну завршницу

85' Спорна ситуација у шеснаестерцу Пољске — Сар је пао, чинило се да се ради о чистом једанаестерцу.

Реакција селектора Сенегала на гол:

78' Звиждуци са трибина за пољске играче

70' Одлична шанса за Пољску, Милик шутира из шеснаестерца, али непрецизно

60' ГОЛ! Неверица Пољака… Шченсни испао, Нијанг стрелац.

Погледајте како је Нијанг преварио одбрану Пољске.

56' Шанса за Пишчека, који је шутирао поред гола.

51' Сјајан ударац Левандовског, фантастичан на голу Хадим Ндиаје. Пољаци настављају с притиском

49' Брза контра Пољака, Левандовски фаулиран на 22 метра од гола. Слободан ударац из одличне позиције

„Мртво“ прво полувреме и аутогол Пољака на свој начин је ексклузивно за Спутњик, у стиховима, описао Бора Чорба.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

38' ГОЛ! Ционек скреће шут Идриса Гане Гаја и вара свог голмана. Аутогол!

Оригинални навијачи Сенегала:

У досадашњем току утакмице Пољска више држи лопту у ногама (61%), Сенегалци јачи у дуелима (добили су их 16, наспрам 10 на пољској страни)

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаДетаљ са меча Пољска - Сенегал
Детаљ са меча Пољска - Сенегал - Sputnik Србија
Детаљ са меча Пољска - Сенегал

23' Шут Левандовског ка голу Сенегала, завршава поред десне стативе.

20' Зјелински главом, али далеко од гола

18' Шанса за Сенегал, Нијанг непрецизан

На Твитеру се повела занимљива расправа — који селектор је најшармантнији? Тренер Сенегала се засад високо котира на том пољу:

13' Слободан ударац са тридесетак метара.

11' Засад без ударца на гол. Екипе опипавају пулс. Игра се брзо, између два шеснаестерца.

© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаНавијачи пред меч Пољска Сенегал
Навијачи пред меч Пољска Сенегал - Sputnik Србија
Навијачи пред меч Пољска Сенегал
© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаНавијачи Сенегала
Навијачи Сенегала - Sputnik Србија
Навијачи Сенегала

1' УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

УОЧИ МЕЧА…

Осако слави гол - Sputnik Србија
2:1 „Самураји“ нови јунаци Мундијала, Колумбија са 10 играча на коленима (фото)

Од 18 часова почиње други меча дана. После прве утакмице у којој је Јапан великом борбеношћу савладао Колумбију, која је од 5. минута играла са играчем мање, очекује нас интересантан дуел одличних Пољака и, по многим мишљењима, најбољом селекцијом са афричког континента.

Пољска је направила веома озбиљан тим. Неколико играча им је последњих година израсло у носиоце својих клубова. Имају и велике звезде најјачих европских лига које са остатком тима чине заиста јаку екипу, која свакоме може правити проблеме. Прва звезда и најбољи играч Пољске је феноменални Левандовски, који је за репрезентацију постигао 52 гола на 93 утакмице.

Поред њега, ту је и одлични Пишчек који игра у Борусији из Дортмунда, као и Камил Глик, играч Монака који је под знаком питања за овај меч. Пољаци играју стандардно добро. Не спадају у ред најбољих европских селекција, али су екипа против које нија лако играти и која може да изненади свакога. Одлично су технички потковани, јаки у дуелима и дисциплиновани позади. Један врло компактан тим, који у овом мечу има улогу фаворита. Оно што је Пољска уме да уради, то је да пружи бледе партије и одигра нерешено са нереномираним противницима, а уме и да напуни мрежу до врха, када је крене. Видећемо колико ће се наиграти против мотивисаних Сенегалаца.

Сенегал на првенство није дошао ни без амбиција ни без шанси да прође групу. Годинама већ његови играчи играју у најјачим лигама Европе. Многи га сматрају најјачом екипом Африке. Највеће изненађење на СП Сенегал је направио 2002. године, када је био учесник четвртфинала.

На сваком месту у тиму имају озбиљне фудбалере. Одбраном командује Калибали из Напуља, један најтраженијих штопера у Европи. Поред њега у дефанзиви су још и Мбођ из Андерлехта и Сане из Хановера. И напред имају квалитетне играче који играју у Премијер лиги, попут Ндаје и Гуеје, Коујатеа, а можда најбољи играчи су им Кеиту, који наступа за Монако, и наравно Садио Мане, који је са Ливерпулом дошао до финала Лиге шампиона. Имају и веома „дугу“ клупу, сви играчи су јако брзи, пожртвовани, и важе за екипу са одличном атмосфером, а то често уме да буде пресудно на турнирима. Свако екипа, која има чему да се нада у Русији, а и на овој утакмици.

Свакако ћемо гледати добру утакмицу. Овде се победник не може лако прогнозирати, иако улога фаворита припада Пољацима. Они ће сигурно имати лопту више у поседу, али то Сенегалцима нимало не смета. Умеју невероватно брзо да се из фазе одбране преселе у напад, и да брзим контрама, са више играча у нападу, угрозе гол противника. А Пољској одбрани брзина није јача страна.

Репрезентације Пољске и Сенегала истрчаће на терен у следећим саставима:

ПОЉСКА:

голман — Војчех Шчесни

одбрана — Лукаш Пишчек, Тијаго Ционек, Михал Паздан, Маћеј Рибус

везни ред — Гжегож Криховјак, Пјотр Зјелински, Аркадијуш Милик, Јакуб Блашчиковски, Камил Гросицки