Португалија 1 – 0 Мароко: Довољан је Роналдо, Мароко има за чим да жали (фото)

© REUTERS / Christian HartmannРоналдо слави гол
Роналдо слави гол - Sputnik Србија
Дан 7: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Б групе Португалија – Мароко. Стадион „Лужники“ у Москви.

Сјајна утакмица је за нама. Мароко је изгубио 1:0, али иако је посед лопте био на страни Португалије, Мароко је створио много шанси пред голом Патрисија, који је неколико наврата феноменално реаговао и спасао своју екипу. Роналдо је свој посао одрадио на фантастичан начин већ у 4. минуту, и до краја је имао још два слободна ударца са 17 метара, али оба пута је погодио живи зид.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90'+ Шут Бенатија са 7 метара, тик преко гола, велика штета

90'+ Силва добија жути минут, а само што је ушао у игру

90' Велика прилика за Мароко, изблокиран шут Зијаха са 7 метара.

Посета на стадиону „Лужники“ на утакмици између Португалије и Марока је 78.000

85' Шут Роналда, али као и у претходном покушају из слободњака из сличне позиције, само до живог зида

84' Слободан ударац на ивици шеснаестерца за Португалију. Прекршај над Роналдом.

83' Мароканци полако остају без снаге

67' Слободан ударац за Мароко са двадесетак метара. Одличан ударац, лопта иде преко пречке.

Мароко плете мрежу око гола Руија Патрисија, много боље изгледају на терену, хоће ли Португалија изржати притисак или ћемо сведочити још једном изненађењу на СП

64' Још једна лопта у шеснаестерцу Португалије

Роналдо је овим голом против Марока ушао у историју фудбала и постао најбољи стрелац једне европске репрезентације.

57' Руи Патрисио фантастичном парадом спасава гол Португалије после ударца Беланде главом са 7 метара

55' Беланда упутио шут ка голу Патрисија

50' Одбијена лопта долази до Роналда који налеће на њу и са 12 метара пропушта добру прилику ударцем преко гола

Роналдо наставља са головима, најбољи је стрелац досадашњег тока првенства, а УЕФА је покренула анкету чији је гол лепши — његов или онај који је постигао Коларов.

46' Почело је друго полувреме

Фантастично прво полувреме. Стартовало је брзим голом Роналда главом у 4. минуту, да би после Мароко кренуо да ређа шансе — веома мало им је требало да изједначе, али је недостајало и среће. Очекује нас још бољи наставак меча.

45'+ Опасна прилика после „скраћеног корнера“ у судијској надокнади, лопта пролази поред гола.

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаБорба за сваку лопту
Борба за сваку лопту - Sputnik Србија
Борба за сваку лопту

44' Мароканци двапут убацују лопту у шеснаестерац, али немају среће да боље запрете голману

39' Роналдо на фантастичан начин пребацује последњу линију одбране, на лопту одлично налеће Гведеш, голман рефлексно руком брани гол.

Посед лопте тренутно 50:50

31' Слободан ударац са 18 метара. Роналдо јако, али само до живог зида

30' Контра Мароканца, Дирар пада у шеснаестерцу, Мароко тражи пенал, судија одмахује руком. Игра се наставља на другој страни терена

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаМароканци не одустају! Све су опаснији по гол европског првака
Мароканци не одустају! Све су опаснији по гол европског првака - Sputnik Србија
Мароканци не одустају! Све су опаснији по гол европског првака

23' Нова шанса за Мароко, јак шут Зијаха са 25 метара, али по средини гола

После примљеног гола, Мароко креће да напада у налетима. То раде веома паметно, и већ су створили три-четири добре шансе за изједначење. Њима ништа друго и не остаје, осим да већ сада крену на „све или ништа“

18' Ређају се прилике за Мароко, Дирар пробија по десној страни до стативе, убацује лопту у петерац, али Португалци успевају да је избаце напоље

17' Нова шанса за Мароко, ударац са леве стране, брани португалски голман

11' Мароко узвраћа из корнера, добар ударац главом брани Патрисио

9' Роналдо поново у шанси

4' ГОЛ! Кристијано Роналдо са 4 гола најефикаснији играч СП

Ко би други него Роналдо: Погледајте његово закуцавање главом под пречку, после корнера

4' Јак шут из велике удаљености, нови корнер за Португалију

1' Прва утакмица другог кола између Португалије и Марока је почела на стадиону „Лужники“ у Москви.

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаРепрезентација Португалије пред почетак утакмице против Марока
Репрезентација Португалије пред почетак утакмице против Марока - Sputnik Србија
Репрезентација Португалије пред почетак утакмице против Марока

© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаРепрезентација Марока пред почетак утакмице са Португалијом
Репрезентација Марока пред почетак утакмице са Португалијом - Sputnik Србија
Репрезентација Марока пред почетак утакмице са Португалијом

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Футбол. ЧМ-2018. Матч Португалия - Испания - Sputnik Србија
3-3: Свете, поклони се Шпанцима и Португалцима – Португалци се већ клањају Роналду (видео)

Седми дан највећег фудбалског такмичења је за нама. Други круг је почео, а видели смо три одличне утакмице, нова изненађења главна су вест свих светских медија. У првом мечу дана, неустрашиви Јапан је шокирао Колумбију са 2:1, која није издржала са десет играча, јер је Санчез „поцрвенео“ већ у 5. Следећи меч је такође био потврда фразе да „данас сви играју фудбал“. Сенегал је је био бољи и лукавији од Пољске која има одличан и јако искусан тим предвођен Левандовским. Шлаг на торти је организатору донела висока и не баш очекивана, али свакако много жељена и висока победа Русије над Египтом. Много успешних акција, три лепа гола и оверен пласман у нокаут фазу.

Досад на првенству малтене да није било групе у којој неки аутсајдер није помрсио конце некоме од фаворита. Ако међу данашњим утакмицама тражимо потенцијално изненађење, онда би то свакако могла да буде утакмица између Португалије и Марока.

Велико славље Ирана у 95 минуту - Sputnik Србија
Још једна драма у завршници, велико славље Иранаца (фото)

После првог кола у коме су Португалија и Шпанија, у можда најбољој утакмици досадашњег дела Мундијала, поделиле бодове, а Мароко несрећно изгубио од Ирана у надокнади времена, све је јасно. Нема калкулација. Ако желе међу 16 најбољих екипа, и једнима и другима у овом мечу потребна су три бода.

Португалци су ту, као европски првак, ипак под далеко већим притиском, па ће Кристијано Роналдо и екипа морати од самог почетка да крену офанзивно. И ту врло лако може доћи до оног чувеног проблема у менталитету клубова и репрезентација из Јужне Европе — како играти под притиском и када нешто мораш?

A post shared by Portugal (@portugal) on Jun 18, 2018 at 7:19am PDT

Са друге стране, репрезентација са севера Африке ће, за разлику од утакмице против Ирана у којој је била офанзивна, овде вероватно кренути доста дефанзивно и вребати своје прилике из контранапада. Ако Португалци не „отворе“ Мароко неким раним голом, врло лако може да дође до нервозе и изненађења о којем је већ било речи.

​О репрезентацији са Пиринеја не треба трошити ни слова. Ако Кристијано Роналдо има свој дан, Португалија не може да изгуби. Међутим, 2-2 против Туниса у пријатељској утакмици пред Мундијал је можда показатељ да Роналду и екипи баш и не леже тимови са севера Африке.

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Jun 15, 2018 at 2:05pm PDT

Са друге стране, ни Мароко није без својих адута. Ту су штопер Јувентуса Мехди Бенатија, али и садашњи фудбалер катарске Ал Џазире Мбарк Бусуфа, који је прошао омладинску школу Ајакса, једно време провео и у Челсију, а овдашњим љубитељима фудбала је, вероватно, најпознатији из чувених двомеча Партизана и Андерлехта 2010. године, када су црно-бели прескочили Белгијанце и ушли у Лигу шампиона. У последњих пет утакмица, Мароканци су изгубили једино ову од Ирана, а скалп су скинули и репрезентацији Србије. У Торину је, крајем марта, било 2-1 за Мароко.

Кључни дуел у овој утакмици ће бити Роналдо—Бенатија. Ко у њему буде успешнији, погураће и своју репрезентацију ка осмини финала.

У сваком случају, од 14 сати нас у Москви на стадиону „Лужники“ очекује јако интересантна утакмица. Онај ко је добије биће на корак ближи елиминационој фази такмичења, а губитник би, већ после другог кола, могао да крене са паковањем кофера.