Муса подигао „суперорлове“: 2:0 против „викинга“ за нову наду Месија (фото)

© Sputnik / Константин Чалабов / Уђи у базу фотографијаСлавље репрезентативаца Нигерије
Славље репрезентативаца Нигерије - Sputnik Србија
Дан 9: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Д групе Нигерија — Исланд. Стадион „Волгоград арена“ у Волгограду.

Муса је експлодирао у другом полувремену. Повукао је своју екипу, која је показала много боље лице, посебно у последњих пола сата. Неколико лепих акција по десној страни, преко Мозеса, и на другој страни Мусе, стрелца оба гола. Имао је брзи нападач и један сјајан шут са 16 метара, али се испречила пречка. ВАР систем је донео и једанаестерац Исланду, после несмотреног прекршаја Нигеријаца у свом казненом простору. Сигурдсон није био прецизан, тако да нисмо гледали узбудљиву завршницу, иако Исланђани нису ту стали, већ до самог краја јурили макар почасни гол.

© REUTERS / Toru HanaiАхмед Муса слави гол против Исланда
Муса подигао „суперорлове“: 2:0 против „викинга“ за нову наду Месија (фото) - Sputnik Србија
Ахмед Муса слави гол против Исланда
© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаГолман Узохо слави победу над борбеним Исландом
Голман Узохо слави победу над борбеним Исландом

КРАЈ УТАКМИЦЕ

81' Сигурдсон промашује цео гол

80' ПЕНАЛ ЗА ИСЛАНД

78' ВАР поново одлучује о пеналу, нада за Исланђане

75' Муса на фантастичан начин претрчао по левој страни, улетео у шеснаестерац, преварио и голмана и „поцепао“ небрањену мрежу

© REUTERS / Sergio PerezАхмед Муса даје други гол Исланду
Ахмед Муса даје други гол Исланду

74' Муса сјајан соло продор и одличан ударац унутрашњим делом стопала са ивице шеснаестерца, лопта завршава на средини пречке.

72' Полуконтра Нигерије, повукао Мозес по десној страни, покушао је да пронађе Мусу у казненом простору Исланда, али је пас био прејак.

После примљеног гола, Исланд је кренуо да јуриша ка голу, али Нигерија одлично стоји на трену, добро покривају терен и засад без већих проблема пресецају нападе упорних Исланђана. Очекује нас још 25 минута велике борбе.

47' ГОЛ! Ахмед Муса на центаршут Мозеса закуцава у мрежу Халдоурсона

46' Одмах на старту другог полувремена шанса за Нигерију

Гледамо утакмицу без много шанси. Исланд конкретнији у нападу, иако лопту у ногама више држе Нигеријци (65%)

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

У финишу полувремена Исланђани стварају шансе, али још увек без резултата

45' Слободан ударац за Исланд, десно искоса, пада на петерац, качи је један од играча и одлази у гол-аут

40' Добра прилика за Исланд, повратна лопта по земљи, али нико није налетео на њу. У наставку акције није било опасности по гол Нигерије

22' Корнер за Исланд, голман Узохо боксује лопту, нови корнер.

Посед лопте на страни Нигерије (69%), али Исланђани конкретнији са два шута, оба у оквир гола, док Нигерија није упутила ниједан.

3' Фантастичан слободан ударац Сигурдсона, голман избацује у корнер.

1' Почела је друга утакмица другог кола групе Д између Нигерије и Исланда.

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаРепрезентација Нигерије на утакмици против Исланда
Репрезентација Нигерије на утакмици против Исланда
© Sputnik / Константин Чалабов / Уђи у базу фотографијаРепрезентација Исланда на утакмици против Нигерије
Репрезентација Исланда на утакмици против Нигерије

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Славље играча Бразила после победе над Костариком - Sputnik Србија
Храбра Костарика и пресрећни Бразил у 90'+, Кутињо и Нејмар за 2:0 (фото)

После утакмице у којој је Бразил савладао Костарику у надокнади времена са 2:0, на реду је, барем нама мање интересантна утакмица између Нигерије и Исланда.

То свакако не значи да неће бити занимљиво на терену. Нигерија је изгубила прву утакмицу од Хрватске, која је јуче разнела једног од фаворита Аргентину, са високих 3:0. Сада „суперорлови“ немају права на грешку ако желе нешто више на овом првенству. Бодове морају да јуре на овом мечу. У првој утакмици ни мало нису били лоши, и поред пораза од 2:0. Нису Нигеријци имали среће, постигли су аутогол, а касније направили пенал из којег је Модрић био прецизан. Данас морају да нападну од самог старта. Да крену офанзивно, па шта буде, јер Аргентина неће бити добар противник за „остављање утиска“. Оби Микел, Мозес, Ивоби и остали момци имају знања да победе Исланд.

Победа би их вратила у игру за пролазак даље. Налазе се у „групи смрти“ у којој је већ пало два изненађења, па што и се и они не би побринули да још више закомпликују ситуацију до последњег судијског звиждука у трећем колу.

Славље играча Исланда - Sputnik Србија
Чудо које траје: Исланд слави голмана, Месија и судију (видео, фото)

Исланд је већ направио велики корак. Откинуо два бода „гаучосима и наставио да прави чуда на светској фудбалској сцени. Без велике звезде, екипа из земље само 330.000 становника већ неко време није лак залогај ни за једног противника. „Викинзи“ играју своју игру, не много атрактивну, али за цео тим нема изгубљене лопте, нема изгубљеног дуела… Последњи атом снаге остављају у тих 90 минута, и заиста их је тешко савладати. То су последњи осетили Меси и екипа, а пре њих нешто раније Енглеска, Аустрија, Португалија.

Ако први постигну гол биће надомак још једног подвига. Имаће три бода у рукама, и тешко ће бити Нигеријцима да им их отму. Умеју да чувају резултат, да играју грубо, да сецкају игру… Посебно што би их три бода довела до велике битке за осмину финала, у којој их нико није видео.

Можемо очекивати веома тврду утакмицу, између два шеснаестерца, са пуно трачања, јаких дуела. У лепоти неће умирати ни једни ни други. Играће за бодове, а и једним и другима бод није оно што их задовољава. Биће занимљиво бити видети шта ће тренери тражити од својих изабраника. Исланд уме да игра на резултат, можда боље и од много јачих екипа. Сада им је потребан гол, и мораће да појуре. Ако га буду примили, биће им јако тешко да преокрену. Овде можда победника одлучи тренутна инспирација на терену или фактор среће. Узбуђења неће фалити.