Доминација „ђавола“ у најефикаснијој утакмици СП: „Петарда“ Белгије и 2 гола Туниса (фото)

© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаИграчи Белгије прослављају гол у утакмици против Туниса
Играчи Белгије прослављају гол у утакмици против Туниса - Sputnik Србија
Дан 10: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Г групе Белгија — Тунис. Стадион „Спартак“ у Москви.

Најефикаснија утакмица првенства је за нама. Одиграла је Белгија на високом нивоу, сталожено и надасве ефикасно. По два гола Азара и Лукакуа и један Батшуаија и још много шанси смо видели од њих на овој утакмици. Иако је Тунис после брзог вођства „ђавола“ од 2:0 успео да смањи резултат и унесе неку неизвесност у утакмицу, више од тога нису могли. Били су храбри, јесу нападали и јурили изједначење, у неколико прилика били и близу, ипак их је „смирио“ Лукаку у надокнади првог полувремена. До краја утакмице, Белгија је одиграла рутински, постигла још два гола и извојевала високу победу, која је лако могла бити још убедљивија. Дефинитвно најбоље „oдбрањена“ улога фаворита нас СП досад. Белгија се са свих 6 бодова већ квалификовала у осмину финала. Тунис пакује кофере за „назад“ после трећег кола.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90'+ ГОЛ! Казри смањује предност на 5:2 у последњем минуту надокнаде.

90' ГОЛ! Батшуаи после неколико промашаја коначно погађа мрежу Туниса.

82' Батшуаи шутира са пет метара али голман Туниса Бен Мустафа брани и лопта одлази у корнер.

Белгија не престаје да напада, после фантастичне реакције једног одбрамбеног играча Туниса у којој су сви већ видели лопту у голу, долази до још једне шансе, али Батшуаи погађа пречку.

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаНавијачи Белгије презадовољни игром и резултатом своје репрезентације
Навијачи Белгије презадовољни игром и резултатом своје репрезентације - Sputnik Србија
Навијачи Белгије презадовољни игром и резултатом своје репрезентације

68' Из игре излази и други двоструки стрелац на овој утакмици Еден Азар.

Белгија лако улази у шансе за нови гол.

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаНавијачи Белгије прослављају гол против Туниса
Навијачи Белгије прослављају гол против Туниса - Sputnik Србија
Навијачи Белгије прослављају гол против Туниса

58' Излази стрелац два гола за Белгију Ромелу Лукаку, уместо њега на терену је Фелаини.

52' ГОЛ! Еден Азар је закуцао лопту у мрежу! Мајсторија Азара за великих 4:1. Преварио је у трку и голмана на ивици казненог и лагано погодио празну мрежу.

50' Тунишани опаснији на почетку другог полувремена, Бадри је шутирао

46' Почело је друго полувреме.

Одлично прво полувреме је за нама. Фантастично је кренула Белгија, одиграла неколико организованих напада, показала изузетно зрелу игру, што јој је обезбедило брзо вођство од 2:0. Прво је Азар био прецизан са пенала, па Лукаку постигао ефектан гол. На изненађење многих, Тунис брзо смањује на 2:1 одличним голом Брона главом. После тога се нису повукли, већ наставили да прете голману Куртои. Meђутим, Лукаку је поново био сигуран пре последњег судијског звиждука. После још једне одличне акције, он постиже свој 4. гол на првенству и изједначава се са Роналдом.

45'+ ГОЛ! Лукаку се изједначава на врху листе стрелаца на овом СП са Кристијаном Роналдом.

45' Де Брујне после контре центрира али Лукаку не успева да захвати лопту

Тунис одлично наставља утакмицу после датог гола. „Орлови Картагине“ су успевали у више наврата до дођу близу гола Куртое и солидно шутирали двапут. Чек је последњих неколико минута лопта више код њих у ногама.

31' Добра шанса Туниса после контранапада, лопта долази до Сасија, који се одлично ослобађа чувара на ивици шеснаестерца, али шутира поред гола Куртое.

22' Повреда Дилана Брона само неколико минута након што је постигао гол. Мораће да напусти терен.

Чека нас голеда. По свему судећи, можемо очекивати још голова на овом мечу.

© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаСтрелац гола за Тунис Дилан Брон лежи на трави после повреде због које је напустио терен
Стрелац гола за Тунис Дилан Брон лежи на трави после повреде због које је напустио терен - Sputnik Србија

17' ГОЛ! Брон стрелац за Тунис. Прекид, са леве стране, одличан центаршут и сјајан скок Брона, за неочекиваних 2:1.

© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаДилан Брон слави постигнути гол
Дилан Брон слави постигнути гол - Sputnik Србија
Дилан Брон слави постигнути гол

16' ГОЛ! Ромелу Лукаку стрелац. Брза контра Белгијанца, са десне старне на леву, упошљен је Лукаку,који шутира прецизно, левом ногом, у доњи леви угао голмана Туниса.

© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаЛукаку слави гол
Лукаку слави гол  - Sputnik Србија
Лукаку слави гол

13' Жути картон за Сасија након приговора судији.

12' Прилика за Лукакуа.

6' ГОЛ! Еден Азар сигуран из пенала.

© Sputnik / Виталий Белоусов / Уђи у базу фотографијаРезервни голман Туниса Фарук Бен Мустафа пропушта лопту након шута Азара из пенала
Резервни голман Туниса Фарук Бен Мустафа пропушта лопту након шута Азара из пенала - Sputnik Србија

5' ПЕНАЛ ЗА БЕЛГИЈУ

1' Почела је утакмица другог кола групе Г између Белгије и Туниса.

Утакмици присуствује и белгијски краљ Филип:

© Sputnik / Антон Денисов / Уђи у базу фотографијаБелгијски краљ Филип и председник ФИФА Ђани Инфантино на утакмици између Белгије и Туниса
Белгијски краљ Филип и председник ФИФА Ђани Инфантино на утакмици између Белгије и Туниса - Sputnik Србија

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Најбитнији дан за Србију у досадашњем делу шампионата је за нама. Од наде да ће Костарика нешто више урадити са фаворизованим Бразилом, од чега су је делили минути, преко Нигерије, које је одиграла одличних 30 минута и потпуно закомпликовала ситуацију у „групи смрти“ победом над Исландом, до нама најважнијег меча Србија  Швајцарска, после ког се велика нада претворила у још већу тугу, чему је мало или мало више „кумовао и немачки судија Феликс Брих.

Победе Белгије над Панамом и Енглеске над Тунисом биле су очекивани резултати у првом колу ове групе. И док је Белгија, после доста неубедљивог првог полувремена, успела да сломи Панаму и победи са 3-0, за Тунис можемо рећи да није имао среће против „гордог албиона“ и да није заслужио онакав пораз.

Лукаку слави погодак против Панаме - Sputnik Србија
Голчина Мертенса из волеја и одлични Лукаку за 3:0 (фото)

Белгија је репрезентација коју су пред овај Мундијал сврставали у ранг фаворита из сенке, а Азар, Лукаку и другари су због тога, можда, и ушли мало стегнуто у меч са Панамом. Ипак, чини се да их данас очекује много тежи посао и јачи ривал против кога могу показати да ли је она безидејност у првом полувремену прве утамице била плод напетости и притиска, или је Белгија играла тек онолико колико јој је супарник из Средње Америке дозволио.

Све ће у игри „црвених ђавола“ поново зависити од осовине Азар—Лукаку, али, ако погледамо сва имена којима селектор Мартинез располаже, ту увек може да искочи још неко. Очекујемо исту поставу која је играла против Панаме, с тим што би Караска могао да замени Дембеле.

Хари Кејн слави победу над Тунисом - Sputnik Србија
1:2 Енглеска из понора до великог славља у 90. минуту (фото)

Тунис је можда и најнесрећнија екипа првог кола. У мечу против Енглеске, у чијем су већем делу били прилично равноправни острвљанима, задесила су их два малера. Прво су остали без голмана Асена, за којег је Мундијал вероватно већ завршен, а онда су примили и гол у судијској надокнади. Тунишани су класична екипа са севера Африке, нешто слично Мароку и Египту, а то гарантује да Белгија неће имати нимало лак посао.

Да ли ће подлећи притиску, остаје да се види, али чини се да селектор Набил Малул неће пуно мењати поставу у односу на ону која је истрчала на терен против Енглеске. Једина промена ће бити она принудна — а то је Бен Мустафа на голу уместо Асена.

Ово је тек трећи дуел ове две репрезентације. У претходном из 2014. године Белгија је победила са 1-0, док је други, одигран на Мундијалу 2002. године, завршен резултатом 1-1.