Чичарито за рекорд и победу, Сон фантастично за први гол Кореје на првенству (фото)

© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаВелико славље играча после гола Чичарита
Велико славље играча после гола Чичарита - Sputnik Србија
Дан 10: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Ф групе Јужна Кореја — Мексико. Стадион „Ростов арена“ у Ростову на Дону.

Мексико је одрадио свој део посла. „Надоградио“ је своју победу против Немаца и сада са првог места чека следећи меч. Одлични су били Мексиканци у већем делу утакмице. Веома опасни из контранапада, неколико пута су покушавали из даљине, а меч ће највише памтити Чичарито, који је постигао 50. гол за репрезентацију и тиме постао најефикаснији играч у историји, када је екипа Мексика у питању. Јужна Кореја је играла борбено, на моменте и прљаво. Можда је Мажић попустио прилику да им додели неки жути картон више. Да ипак голом обележе ово СП побринуо се Сон фантастичним ударцем у 93. минуту. Очоа је заиста био немоћан.

© REUTERS / Damir SagoljРадовање Мексиканаца након победе над Јужном Корејом
Радовање Мексиканаца након победе над Јужном Корејом - Sputnik Србија
Радовање Мексиканаца након победе над Јужном Корејом

90'+ ГОЛ! Сон ефектно за 2:1 и први гол Јужне Кореје на овом СП.

Утакмици између Јужне Кореје и Мексика присуствује и јужнокорејски председник:

© Sputnik / Алексей Мальгавко / Уђи у базу фотографијаПредседник Јужне Кореје Мун Џае Ин, његова супруга Ким Џонсук и амбасадор Јужне Кореје у Москви на утакмици Јужна Кореја - Мексико
Председник Јужне Кореје Мун Џае Ин, његова супруга Ким Џонсук и амбасадор Јужне Кореје у Москви на утакмици Јужна Кореја - Мексико - Sputnik Србија
© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаПрви гол Јужне Кореје на Светском првенству у Русији на утакмици против Мексика.
Први гол Јужне Кореје на Светском првенству у Русији на утакмици против Мексика. - Sputnik Србија

66' ГОЛ! Чичарито обара рекорд по броју голова у репрезентацији Мексика. Постигао их је 50.

© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаЧичарито прославља гол против Јужне Кореје
Чичарито прославља гол против Јужне Кореје - Sputnik Србија
Чичарито прославља гол против Јужне Кореје

Гледамо најзанимљивији део утакмице. Нижу се прилике на обе стране. Мексиканци их стварају више, али Јужнокорејци им не остају дужни. Они више немају шта да изгубе, више рескирају, али то оставља и више простора за Лозана у нападу да увећа предност.

63' Жути картон добија Ли Јонг након што је нагазио Лозана

60' Одлична прилика на другој страни, Кореја је била близу изједначења.

58' Сјајан покушај Гвардада са врха шеснаестерца, који је ишао под саму пречку. Феноменалном одбраном спасао је свој гол Ким Син Гјо.

52' Чичарито у новој шанси за Мексико, из даљине, лопта иде преко пречке.

50' Солидан покушај Лозана са 17 м завршава преко гола.

46' Почело је друго полувреме.

Мексико задовољан после првог полувремена. Успели су да постигну гол, после оправдано досуђеног пенала, иако су пре тога малтене били без шанси. Јужна Кореја у неколико наврата опасно запретила голу фаворита, али су пожртвовани Мексиканци успели да се одбране.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаДетаљ са утакмице Јужна Кореја - Мексико
Детаљ са утакмице Јужна Кореја - Мексико - Sputnik Србија
Детаљ са утакмице Јужна Кореја - Мексико

43' Ирвинг Лозано шутира из шеснаестерца али високо изнад гола.

39' Сон сам до шеснаестерца, али Очоа благовремено реагује.

31' Слободан ударац за Јужну Кореју са неких 27 метара по средини, јак ударац Сона али преко гола.

28' Невероватна прилика за Мексико, од свега само корнер.

26' ГОЛ! Вела из пенала за вођство Мексика. Ово је 19. гол Веле у репрезентативном дресу.

24' ПЕНАЛ ЗА МЕКСИКО после играња руком у клизећем старту, Мажић није имао дилему.

© Sputnik / Алексей Мальгавко / Уђи у базу фотографијаТренутак кад је Чан Хјун Су направио једанаестерац.
Тренутак кад је Чан Хјун Су направио једанаестерац. - Sputnik Србија
Тренутак кад је Чан Хјун Су направио једанаестерац.

19' Јужна Кореја прави већ 8. прекршај на мечу.

13' Изненадна велика прилика за Јужну Кореју. После продора по левој стани уследио је одличан центаршут на другу стативу али је „за длаку“ закаснио Ли Јонг.

1' Почела је прва утакмица другог кола групе Ф између Јужне Кореје и Мексика.

© REUTERS / Jason CairnduffРепрезентативци Јужне Кореје на утакмици против Мексика
Репрезентативци Јужне Кореје на утакмици против Мексика - Sputnik Србија
Репрезентативци Јужне Кореје на утакмици против Мексика
© Sputnik / Максим Блинов / Уђи у базу фотографијаРепрезентација Мексика на мечу против Јужне Кореје
Репрезентација Мексика на мечу против Јужне Кореје - Sputnik Србија
Репрезентација Мексика на мечу против Јужне Кореје

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Очекује нас нови меч, између екипа Јужне Кореје и у првом мечу фантастичног Мексика, који је сјајном игром успео да на колена баци актуелног светског шампиона, репрезентацију Немачке.

Шведска - Јужна Кореја - Sputnik Србија
Шведска 1 — 0 Јужна Кореја: Много борбе, шанси и промашаја, ВАР одлучио победника (фото)

После пораза од Шведске од 1:0, борбени Корејци морају да нападну Мексико од самог старта. Они су свакако најслабија екипа у групи Ф, али су својевремено умели да буду једно од најпријатнијих изненађења СП. Ни сада нису оставили лош утисак премијерном мечу. Играју заиста борбено, са много трчања, промене ритма. Имају веома добру транзицију и умеју да пробију преко бокова и организују веома добре контранападе. У одбрани су више борбени него што умеју да „добро стоје на терену“. И поред тога, није им лако дати гол, јер се некада бране и 6-7 играча у свом шеснаестерцу. Шта ће урадити у нападу највише зависи од прве звезде ове репрезентације, Сон Хеунг Мина, двадестепетогодишњег нападача Тотенхема.

A post shared by 대한축구협회 (KFA) (@thekfa) on Jun 22, 2018 at 2:02am PDT

Очоа за сада брани све што иде ка њему - Sputnik Србија
Закомпликовало се у групи Ф: Историјска победа Мексика, шампион нокаутиран (видео, фото)

Мексико излази на терен да покаже да није случајно савладао Немачку. Можда су најпријатније изненађење дотадашњег дела Мундијала. Не само због велике победе над фаворитом, већ и због саме игре. На голу имају сјајног Очоу, који улива огромну сигурност екипи. Размењују много пасова, доста трче. Умеју да играју и „позиционе нападе“ и да држе лопту у игри, а контранападима су веома опасни по гол противника. Немају никакв страх, стрпљиви су и чекају своју прилику. Умеју да створе много шанси за кратко време, да прете у налетима, само ако противнику падне концентрација. Чичарито Ернандез има доста слободе у игри, и то сјајно уме да користи, стварајући прилике саиграчима.

Биће ово прилика да Мексико потврди квалитете и амбиције, које има а које нису мале. Посебно су порасле после историјске победе у првом колу. Оно што је занимљиво, из њиховог табора тврде да је извојевана са болесном екипом. Ако је та информација тачна, то само указује на огроман мотив и јединство у екипи, које се заиста види и на терену. Велики су фаворити у овој утакмици, али далеко од тога да су им бодови загарантовани. Јужна Кореја сигурно неће изаћи са белом заставом на терен. Биће ту жестоке борбе, много контранапада на обе стране, тако да нас не очекује досадна утакмица.

Јужна Кореја — Мексико је прва утакмица на овогодишњем мундијалу коју ће судити Милорад Мажић.