Немачка посла: Последње секунде, играч мање — победа! (фото)

© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаСлавље немачких фудбалера након гола у последњим тренуцима утакмице и победе над Шведском
Славље немачких фудбалера након гола у последњим тренуцима утакмице и победе над Шведском - Sputnik Србија
Дан 10: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Ф групе Немачка — Шведска. Стадион „Фишт“ у Сочију.

Невероватна утакмица, невероватан резултат. Немачка од потпуног понора, од елиминације, до велике победе у 95. минуту. „Панцери“ славе феноменалног Тонија Корса. Грешио је целу утакмицу, био „асистент“ приликом гола Тоивонена, грешио још много пута до краја, али све је то истрпео Јоаким Лев. Имао је на клупи Озила, Кедиру… Није мењао Кроса. И то му се вратило. На најбољи могући начин. Када је све потонуло, кад није било излаза. Пред сам последњи судијски звиждук. Један од голова који ће обележити ово светско првенство. Тони Крос маестрално погађа под пречку гола Олсена. За огромно славље Немаца на терену и пуном стадиону.

© REUTERS / Rebecca BlackwellГол Тонија Кроса у последњим тренуцима утакмице за победу против Шведске
Гол Тонија Кроса у последњим тренуцима утакмице за победу против Шведске  - Sputnik Србија
Гол Тонија Кроса у последњим тренуцима утакмице за победу против Шведске

90'+ ГОЛ! ТОНИ КРОС после комбинације из слободњака! Немачка долази до гола у последњим секундама утакмице, са играчем мање!

© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаТони Крос слави гол у последњим тренуцима за победу против Шведске
Тони Крос слави гол у последњим тренуцима за победу против Шведске - Sputnik Србија
Тони Крос слави гол у последњим тренуцима за победу против Шведске
© REUTERS / Francois LenoirГол Тонија Кроса у последњим тренуцима утакмице за победу против Шведске
Гол Тонија Кроса у последњим тренуцима утакмице за победу против Шведске - Sputnik Србија

90'+ Слободан ударац лево искоса на ивици шеснаестерца.

90'+ Статива Бранта после бомбе са 18 метара, у наставку акције свиран офсајд.

88' Изузетна акција Немаца, ударац Марија Гомеза главом са петерца, Олсен фантастично брани.

82' Црвени картон за Боатенга. Други жути после прекршаја, судија након консултовања ВАР-а шаље немачког центархалфа у свлачионицу.

75' Швеђани у налету, у последњих неколико минута створили су две шансе.

72' Ројс покушава из волеја, али одлично изблокиран.

Немци стварају шансе из минута у минут — Гомез, Ројс, Милер, Кроз… Засад без другог гола. И срећа је мало на страни Шведске.

© Sputnik / Нина Зотина / Уђи у базу фотографијаТомас Милер незадовољан судијском одлуком
Томас Милер незадовољан судијском одлуком - Sputnik Србија
Томас Милер незадовољан судијском одлуком

63' Шут Тонија Кроса завршава изнад пречке, неко је закачио лопту, на крају корнер.

61' Ројс преамбициозно покушава петом да закачи лопту, али касни са реакцијом. Био би то прелеп гол.

Одличан старт Немаца у другом полувремену. Гиљотина им је била за вратом и нису имали шта да чекају. Већ у 47. минуту Ројс успева да изједначи, а у наставку меча било је још неколико шутева на гол Швеђана. Немци се, као што знамо, никада не предају.

52' Жути картон за Егдала.

51' Покушај главом Томаса Милера, замало непрецизан.

49' Још један покушај Кроса, добар ударац, завршава поред стативе.

48' ГОЛ! После ниског центаршута са леве стране и смушене реакције одбране Шведске, Ројс натрчава на лопту и постиже гол.

46' Почело је друго полувреме.

Дерби дана потпуно је оправдао очекивања у првом полувремену. Кренула је Немачка фуриозно, посебно је првих 15 минута доминирала тереном и створила неколико шанси. Право је чудо како „панцери“ нису постигли гол, али и тада се видело да Шведска може да запрети. Севнуле су потом две контре, али оно што нису успели Берг и Форсберг, јесте Тоивонен у 33. минуту, за потпуни шок Немаца. Још једну сјајну прилику ударцем главом је имао Берг, али још једна одлична интервенција Нојера, који оставља наду „панцерима“ да могу нешто да ураде у другом полувремену.

© REUTERS / Christian MangНеверица међу немачким навијачима након вођства Швеђана
Неверица међу немачким навијачима након вођства Швеђана - Sputnik Србија
Неверица међу немачким навијачима након вођства Швеђана

45'+ Још једна сјајна прилика за Швеђане у надокнадном времену, Нојер врховима прстију скреће лопту ван гола.

44' Изузетна контра Швеђана, спетљао се Класон.

© Sputnik / Нина Зотина / Уђи у базу фотографијаСлавље шведских репрезентативаца на утакмици са Немачком
Славље шведских репрезентативаца на утакмици са Немачком - Sputnik Србија
Славље шведских репрезентативаца на утакмици са Немачком

Шампион је шокиран у 32. минуту. Утакмицу коју „панцери“ не смеју да изгубе управо губе са 1:0, после сјајног трка и одличне реакције Тоивонена, који лобује Нојера, који је изашао да му скрати угао. Један од најлепших голова Мундијала. Видећемо како ће Немци одговорити на ово изненадно вођство Шведске.

32' ГОЛ! Тоивонен лобује Нојера у трку.

31' Повређеног Рудија у екипи Немачке мења Гундоган.

25' Себастијан Руди је добио ударац у нос, изашао је да му се укаже помоћ ван терена и заустави крварење.

24' Корнер за Немачку, без шута на гол

20' Милер улази у петерац Шведске, али од свега само гол-аут.

13' Изузетна шанса Шведске, Берг је повукао контру, али Нојер фантастично реагује благовременим истрчавањем.

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаНојер сјајно зауставља шут Берга
Нојер сјајно зауставља шут Берга - Sputnik Србија
Нојер сјајно зауставља шут Берга

10' Више од 100 размењених пасова за Немце у првих десетак минута.

Притисак Немачке на старту утакмице, шампион је кренуо јако у жељи да што пре дође до гола.

9' Комбинују Немци у шеснаестерцу Шведске, поново велика прилика, од свега само корнер.

8' Још једна велика прилика за репрезентацију Немачке

6' Детаљ из контранапада Шведске:

© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаКонтра Шведске у којој су Немци успели да зауставе Форсберга пре његовог шута на гол
Контра Шведске у којој су Немци успели да зауставе Форсберга пре његовог шута на гол - Sputnik Србија

3' Шут Дракслера јако по средини гола, уклизава један играч одбране Шведске.

1' Почела је утакмица другог кола групе Ф између Немачке и Шведске.

© Sputnik / Нина Зотина / Уђи у базу фотографијаЕкипа Немачке
Екипа Немачке - Sputnik Србија
Екипа Немачке
© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаЕкипа Шведске
Екипа Шведске - Sputnik Србија
Екипа Шведске
© Sputnik / Владимир Песня / Уђи у базу фотографијаСтадион „Фишт“ пред почетак меча између Немачке и Шведске
Стадион „Фишт“ пред почетак меча између Немачке и Шведске - Sputnik Србија
Стадион „Фишт“ пред почетак меча између Немачке и Шведске

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Чека нас веома занимљив дуел између Немачке и Шведске у групи Ф, у ком су „формални домаћини“ велики фаворити.

Очоа за сада брани све што иде ка њему - Sputnik Србија
Закомпликовало се у групи Ф: Историјска победа Мексика, шампион нокаутиран (видео, фото)

После првог кола и за Немце шокантног пораза, „панцери“ више немају права на кикс. Дошли су у Русију са амбицијама да одбране титулу, али то нису показали у премијерној утакмици. Не само због изгубљеног меча, већ и због игре која баш и није била препознатљива. Јесу нападали, у неким тренуцима им је недостајало и среће, али за неке ствари су и сами криви. Екипа која у везном реду има играче попут Тонија Кроса, Кедире, Дракслера, Озила, мора да господари терену. Тога није било много против Мексика. Правили су превише за грешака за некога ко жели титулу. Искусна су екипа, годинама на окупу, предвођена већ јако дуго одличним Себастијаном Левом, и ако желе да задовоље своје апетите и апетите љубитеља фудбала широм света, „панцери“ морају много боље у овом мечу.

Шведска - Јужна Кореја - Sputnik Србија
Шведска 1 — 0 Јужна Кореја: Много борбе, шанси и промашаја, ВАР одлучио победника (фото)

Шведска је осредња европска екипа. Игра стандардно своју игру. Умеју Швеђани да буду груби, више посвећени рушењу туђе игре него изградњи своје. Немају више Златана Ибрахимовића, који је сам умео да једним потезом реши меч. Сада је ту доста ефикасан у последњих десетак мечева био Маркус Берг. Дао је 8 голова у квалификацијама и један је од најзаслужнијих за пласман Шведске на СП. Ипак, далеко је много од класе каква је био Ибрахимовић. Оно што им иде наруку су три освојена бода у првом мечу. Посветиће се одбрани, препустиће лопту Немцима, и ако успеју да сачувају своју мрежу, направиће огроман корак ка осмини финала. Неће им бити нимало лако, али ако дају све од себе и успеју да зауставе Кроса и Озила, имају чему да се надају у овом мечу.

У овој утакмици Немци су апсолутни фаворити. Али то су били и у првом мечу, па су остали на нула бодова. Сада им је јасно да нема „малих“ и „великих“ противника. За сваку победу се мора помучити, без обзира на то какав састав имате. А ако ко зна како се игра под притиском, то су „панцери“. Очекује се да нападну од почетка и покажу ко је главни на терену. Ако постигну рани гол, Шведској се не пише добро. Они морају да се одбране како умеју и знају, посебно у првих двадесетак минута. Своју шансу морају да траже у изузетно дисциплинованој игри и пожртвованој одбрани. Неће смети ни да много фаулирају у оквиру шута, јер су Немци веома опасни из прекида.

Није лако предвидети расплет ове утакмице и у ком ће правцу отићи. Лако може доћи до голеаде и убедљиве победе Немаца, а може се ући и у велику јурњаву за једним голом, уколико се на семафору задржи 0:0 до неког 60. минута.

Немачка репрезентација објавила је на твитеру стартних 11 на овој утакмици:

Стадион „Фишт“, на ком ће се играти ова утакмица, изграђен је специјално за зимску Олимпијаду и Параолимпијаду 2014. године. Управо на овом стадиону су биле одржане грандиозне церемоније отварања и затварања игара у Сочију. Накнадно је стадион реконструисан како би на њему могле да се одржавају фудбалске утакмице. Како изгледа ово здање, чији је капацитет 47.700 гледалаца, погледајте у видеу од 360°:

За све оне који неће имати прилику да посете Русију, припремили смо вам водич кроз Сочи, град топлог мора и високих снежних планина. Захваљујући јединственим климатским условима, Сочи је постао један од главних спортских градова Русије.