Роналдо и Лукаку гледају у леђа Кејну, голеада и 6:1 за Енглезе против слабе Панаме (фото)

© Sputnik / Григорий Соколов / Уђи у базу фотографијаХари Кејн прославља свој трећи погодак
Хари Кејн прославља свој трећи погодак - Sputnik Србија
Дан 11: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Г групе Енглеска – Панама. Стадион „Нижњи Новгород“ у Нижњем Новгороду.
© Sputnik / Григорий Соколов / Уђи у базу фотографијаСлавље навијача Панаме након гола њихове репрезентације против Енглеске.
Славље навијача Панаме након гола њихове репрезентације против Енглеске. - Sputnik Србија
Славље навијача Панаме након гола њихове репрезентације против Енглеске.

76' ГОЛ! Панама успева да постигне почасни гол након шест примљених. Фелипе Балој је стрелац.

66' Шанса за Панаму, голман је испао али одбрана Енглеске то лако рашчишћава.

Најефикаснија утакмица репрезентације Енглеске се наставља. Кејну и момцима све полази за ногом, док Панами не успева да на терену покаже игру какву је показала у првом мечу са Белгијом.

62' ГОЛ! Хари Кејн постиже хет-трик на овој утакмици и тиме престиже Роналда и Лукакуа на листи стрелаца са 5 голова на СП.

46' Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' ГОЛ! Поново Хари Кејн ефектно! Готово идентично као први пут на овој утакмици са беле тачке.

Хари Кејн постиже гол свој други гол из пенала против Панаме
Хари Кејн постиже гол свој други гол из пенала против Панаме - Sputnik Србија

44' ЈОШ ЈЕДАН ПЕНАЛ ЗА ЕНГЛЕСКУ. Оно што није урадио судија Брих у утакмици наше репрезентације против Швајцарске, свирао је египатски судија Гриша.

40' ГОЛ! Стоунс за 4:0 Енглеске. Сјајна акција после прекида, у три потеза преварена је одбрана Панаме, па Стоунсу није било тешко да пласира лопту у мрежу.

© Sputnik / Григорий Соколов / Уђи у базу фотографијаРепрезентативци Енглеске прослављају гол
Репрезентативци Енглеске прослављају гол  - Sputnik Србија
Репрезентативци Енглеске прослављају гол

36' ГОЛ! Феноменално одиграна акција, дупли пас на врху шеснаестерца и сјајан шут Лингарда малтене у леве рашље голмана Панаме.

© Sputnik / Рамиль Ситдиков / Уђи у базу фотографијаЏеси Лингард прославља гол против Панаме
Џеси Лингард прославља гол против Панаме - Sputnik Србија
Џеси Лингард прославља гол против Панаме

32' Још један ударац Енглеске ка голу, након центаршута из слободњака, главом је покушао да проигра саиграча Мегвајер.

Енглеска је упутила само два ударца ка голу Панаме, и оба су завршила у мрежи.

26' Солидна прилика за Панаму, центрирао је Родригез, али га нико није испратио.

21' ГОЛ! Капитен Хари Кејн после краћег залета у голманову десну страну, јако и прецизно.

© REUTERS / REUTERS/Matthew ChildsХари Кејн постиже гол из пенала
Хари Кејн постиже гол из пенала - Sputnik Србија
Хари Кејн постиже гол из пенала

20' ПЕНАЛ ЗА ЕНГЛЕСКУ

15' Панама је лако дошла до шансе, Барсенас са ивице шеснаестерца, леп покушај, мало поред десне стативе.

10' Репрезентативац Панаме Армандо Купер добија жути картон. Због овог картона, он ће пропустити последњи меч у групној фази.

8' ​ГОЛ! Џон Стоунс погађа главом! Енглеска у раном вођству.

Репрезентативци Енглеске прослављају гол - Sputnik Србија

1' Почела је друга утакмица другог кола групе Г између Енглеске и Панаме.

© REUTERS / Carlos BarriaРепрезентативци Енглеске пред утакмицу са Панамом.
Репрезентативци Енглеске пред утакмицу са Панамом. - Sputnik Србија
Репрезентативци Енглеске пред утакмицу са Панамом.

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Завршен је 10. дан, у ком смо видели чак тринаест голова, од којих су неки били за фудбалске шпице. Дан су отворили Белгијанци, који су „петардом разнели Тунис, који је успео са два гола да ублажи пораз. Мексиканци су очекивано савладали Јужну Кореју и оверили пласман у нокаут фазу. Шлаг на торти је био меч Немачке и Шведске. Актуелни шампион је био на великим мукама, пред елиминацијом, губио са 1:0, али то су Немци. Играју док судија не свира крај. Прво је Ројс изједначио на 1:1, а онда, кад су сви видели потоп шампиона, кад се само очекивала судијска пиштаљка, до тада лош Тони Крос ради готово немогуће. На феноменалан начин захвата лопту и у невероватном лету је шаље изнад руку одличног Олсена, право под пречку, за огромно славље, за најлепши крај дана и шансу да и даље сањају одбрану светске титуле.

Хари Кејн слави победу над Тунисом - Sputnik Србија
1:2 Енглеска из понора до великог славља у 90. минуту (фото)

Први мегдан данашњег дана је резервисан за Енглеску и Панаму. „Горди албион“ није одушевио у премијерном мечу. Енглези су победили голом у 90. минуту екипу Туниса, која је јуче поражена од Белгије убедљивим резултатом 5:2. То ће бити добра опомена за Енглезе да не смеју да потцењују ниједног противника, па тако ни Панаму, које дебитовала на СП управо у Русији. Енглеска нема састав са појединцима који могу сами да реше утакмицу, већ се мора ослонити на тим ако жели да уради нешто више на турниру. Стерлинг ће бити најопаснији по одбрану и гол, али мора да добија много више корисних лопти из везног реда.

A post shared by England (@england) on Jun 22, 2018 at 12:09am PDT

Уколико Енглези ту буду остварили предност, неће бити проблема да и у овој утакмици упишу три бода. Далеко су боља екипа у овом мечу, и то морају да покажу на терену.

Лукаку слави погодак против Панаме - Sputnik Србија
Голчина Мертенса из волеја и одлични Лукаку за 3:0 (фото)

Панама је самим пласманом направила чудо. Сад су ту да уживају у игри. Против Белгије у првом мечу су били одлични, и поред високог пораза од 3:0. Тек у другом полувремену утакмице екипа која је можда досад показала највише на првенству — Белгија — успела је да први пут пробије одбрану дебитанта на СП. Имала је Панама шанси за изједначење, али није у томе успела. Касније је „пала“ и примила још два гола.

Ако репрезентативци Панаме буду играли са истим мотивима као тада, сигурно неће разочарати своје навијаче ни у данашњем мечу. Њихова шанса за бодове може да буде и чињеница да су Енглези склони потцењивању противника и то што заиста немају шта да изгубе. Излазе потпуно растерећено, а поседују солидан квалитет који се највише огледа у тимској игри и великом залагању.

Енглезима је потребна „овера“ пласмана у осмину финала. Бољег противника за то немају. Потребна им је лака победа, како би подигли самопоуздање пред наставак такмичења. Против Белгије ће им бити много теже да изађу као победници, па данас неће бити калкулисања. Панама је аутсајдер целог првенства, па тако и ове утакмице. Играће растерећено, надметаће се, а заиста би била права сензација да не доживи нови пораз. Али већ смо видели да су сензације и те како могуће.

Стартна постава Енглеске против Панаме изгледа овако:

Панама ће против Енглеске истрчати у следећем саставу:

Стадион „Нижњи Новгород“, на коме се игра овај меч, изграђен је специјално за Светско првенство у фудбалу. Овде ће бити одржане утакмице у групама, утакмица осмине финала и четвртфинала. Како изгледа ово здање, чији је капацитет 45.331 гледалац, погледајте у видеу од 360°:

За све оне који неће имати прилику да посете Русију, припремили смо водич кроз Нижњи Новгород, престоницу Поволжја, град мистичне прошлости и спортске будућности.