Сјајан фудбал, без калкулација: Јапан 2 — 2 Сенегал (фото)

© Sputnik / Павел Лисицын / Уђи у базу фотографијаДетаљ са меча Јапан - Сенегал
Детаљ са меча Јапан - Сенегал - Sputnik Србија
Дан 11: Светско првенство у Русији. Утакмица другог кола Х групе Јапан — Сенегал. Стадион „Јекатеринбург арена“ у Јекатеринбургу.

Велика борба, много шанси, доста грешака и подела бодова за поделу првог места у групи. Са по 4 бода, две екипе су испред Пољске и Колумбије, које свој меч играју од 20 часова, а имају по 0 бодова. Фаворити у грчу, док се две екипе из круга аутсајдера шепуре на првом месту, и остаће ту до следећег кола. Сасвим заслужено!

КРАЈ УТАКМИЦЕ

Традиција самураја досеже и до Африке: Како год буде на терену, стадион ће бити чист! (^_^)

78' ГОЛ! ХОНДА ИЗЈЕДНАЧАВА РЕЗУЛТАТ!

© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаСлавље играча Јапана након изједначујућег гола против Сенегала
Славље играча Јапана након изједначујућег гола против Сенегала - Sputnik Србија
Славље играча Јапана након изједначујућег гола против Сенегала

Гледамо фантастичну утакмицу, посебно у другом полувремену. Јак темпо, много дуела, контаката, али све у спортским оквирима. Јапан је био доста бољи на терену, створио је много шанси, али после одличне акције Сенегала, Ваге закуцава лопту са 6-7 метара у гол немоћног Кавашиме. Али Јапан не одустаје. Нови напади се нижу. Биће јако занимљиво до краја.

71' ГОЛ! Ваге закуцава у мрежу Кавашиме! Сенегал кажњава промашаје Јапана.

68' Инуи добија жути картон, Сенегал ће имати прилику из слободњака са 18 метара искоса десно. Афричка екипа ту шансу није искористила.

64' Пречка! Јапанци практично из сваког напада стварају прилику за гол. Сада је оквир гола спасао Сенегал, након што је Инуи упутио сјајан шут.

60' Још једна фантастична прилика за Јапанце, лакше је било погодити гол него промашити, али Осако није захватио лопту.

55' Јак шут ја голу Јапана, Нијанг се изборио за позицију, али голман Кавашима сигуран.

49' Сенегал узвраћа шансом на другој страни, без успеха.

49' Добра прилика за Јапан, голман Сенегала сигуран.

46' Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

38' Нијанг је шутирао ка голу Јапана, али Нагашима одлично брани.

34' ГОЛ! Такаши Инуи успева да изједначи и учини ову утакмицу још занимљивијом. Потпуно заслужен гол Јапана, након сјајне акције.

© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаЈапански репрезентативци прослављају гол на утакмици против Сенегала
Јапански репрезентативци прослављају гол на утакмици против Сенегала - Sputnik Србија
Јапански репрезентативци прослављају гол на утакмици против Сенегала
© REUTERS / Russia Picture ServiceНавијач Јапана
Навијач Јапана - Sputnik Србија
Навијач Јапана

27' Корнер за Сенегал, на крају лопта за Јапан.

23' Сар упућује још један ударац ка голу Јапана, Еиђи Кавашима је одлично реаговао.

И овој утакмици присуствује јапанска принцеза Хисако Такамадо:

© Sputnik / Павел Лисицын / Уђи у базу фотографијаЈапанска принцеза Хисако Такамадо на утакмици против Сенегала
Јапанска принцеза Хисако Такамадо на утакмици против Сенегала - Sputnik Србија
Јапанска принцеза Хисако Такамадо на утакмици против Сенегала

16' Добар покушај за Јапанце, Макото Хасебе јако је шутирао по средини гола, али изблокиран.

© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаСелектор Сенегала Сисе, који је изазвао велику пажњу по друштвеним мрежама због своје реакције у првој утакмици
Селектор Сенегала Сисе, који је изазвао велику пажњу по друштвеним мрежама због своје реакције у првој утакмици - Sputnik Србија

12' ГОЛ! Сенегал води! Садио Мане пласира лопту у гол након лоше интервенције и боксовања јапанског голмана директно у његову ногу.

© REUTERS / Andrew CouldridgeСенегал прославља погодак за 1:0
Сенегал прославља погодак за 1:0  - Sputnik Србија
Сенегал прославља погодак за 1:0

1' Почиње прва утакмица другог кола групе Х између Јапана и Сенегала.

Екипа Јапана
Екипа Јапана - Sputnik Србија
© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаЕкипа Сенегала
Екипа Сенегала - Sputnik Србија
Екипа Сенегала

УОЧИ УТАКМИЦЕ…

Друга утакмица дана почиње од 14 часова. После праве голеаде и најефикасније игре Енглеске у 21. веку, којом су победили Панаму са 6:1, а после које је Хари Кејн избио на прво место стрелаца шампионата са укупно 5 погодака и тиме престигао Роналда и Лукакуа, који имају четири.

Дуел Сенегала и Јапана би данас једној од ових репрезентација могао да донесе пласман у осмину финала. Наравно, ако не буде поделе бодова. Сенегал је у првом колу победио индиспонирану Пољску и општи утисак је да је показао највише од свих афричких репрезентација. Са друге стране, Јапан је имао пуно среће да утакмицу са Колумбијом отвори једанаестерцем и црвеним картоном, па је целу утакмицу играо са играчем више. С обзиром на даљи развој утакмице, питање је какав би био њен коначни исход да је Колумбија била комплетна.

Осако слави гол - Sputnik Србија
2:1 „Самураји“ нови јунаци Мундијала, Колумбија са 10 играча на коленима (фото)

Јапан је, пре почетка Мундијала, бар на папиру важио за најслабију екипу и аутсајдера ове групе. Међутим, чувена изрека да срећа прати храбре показала се опет истинитом. Црвени картон за Санчеза већ у трећем минуту и пенал који је искоришћен, уз традиционално дисциплиновану игру Јапанаца, донео је резултат који је мало ко очекивао. И ко зна шта би било да Колумбијци после изједначења нису физички пали, а Јапан постигао гол на начин на који га готово никад не постиже — после скока и ударца главом. Какву тактику ће селектор Нишино поставити против Сенегала биће занимљиво видети.

Славље Сенегалца - Sputnik Србија
Пао још један фаворит: Сенегал афрички понос (фото)

Сенегал је против Пољске показао да је веома озбиљна репрезентација, иако се и за њихове голове може рећи да су плод среће. Африканци су нападачка и тркачка екипа, а у утакмици првог кола су показали да су и веома чврсти у задњој линији. Хендикеп за Сенегал би могао да буде то што се у мечу са Пољском повредио нападач Нијанг, па је упитан за меч са Јапаном. Очекује се физичка доминација Сенегала и напади од првог минута. Африканци су фаворити у овом дуелу и ићи ће на то да већ после другог кола осигурају пролазак у осмину финала.

Овај меч ће пре обележити чисте физикалије него техничко умеће играча и питање је колико ће такав начин игре Јапан моћи да прати и издржи. Јапанци могу да изненаде Сенегал, али за то ће им бити потребно много среће, али и храбрости, коју, узгред, Јапанци показују из меча у меч. Сенегал ако одигра зрело, како уме, лако ће моћи да слави пролазак у осмину финала.

Ове две селекције никада досад нису одиграле званични меч, а у два пријатељска славио је Сенегал.

Стадион „Јекатеринбург арена“, на коме се игра ова утакмица, споменик је архитектуре стаљинистичког неокласицизма. Како би се очувао његов историјски облик, искоришћени су стари зидови, али су дограђене додатне трибине. Како изгледа ово здање, чији је капацитет 35.696 гледалаца, погледајте у видеу од 360°:

За све оне који неће имати прилику да посете Русију, припремили смо вам водич кроз Јекатеринбург, руски „прозор ка Азији“, ризницу Урала, капију Сибира, град чувен по злату.