Бронза Шпановићевој уз државни рекорд (видео)

© AP PhotoИвана Шпановић
Ивана Шпановић - Sputnik Србија
Најбоља српска атлетичарка Ивана Шпановић освојила је данас бронзану медаљу у скоку у даљ на шампионату света у Пекингу, новим државним рекордом од 7,01 метара. После такмичења она је изјавила да се надала већем домету.

Шпановићева је тако поновила успех остварен пре две године на првенству света у Москви, када је такође освојила бронзу.

Злато је припало Американки Тијани Бартолети која је у петој серији надмашила до тада водећу Британку Сару Проктор скоком од 7,14 метара.

Прокторева је освојила сребро скоком од 7,07 метара, а Шпановић је у шестој серији поновила скок из прве серије, још једном прескочивши 7,01 метара.

Шпановићева је јуче у квалификацијама оборила рекорд Србије на отвореном са 6,91 метара, чиме се као прва пласирала у финале.

Очекивала сам више

Шпановићeва је оценила да је бронза коју је освојила на шампионату света у Пекингу позитиван фактор у њеној каријери, али да се надала већем домету.

„Искрено говорећи, нисам задовољна бронзаном медаљом, јер сам се са тренером припремала за скок на нивоу од 7,10 метара. Потпуно смо се фокусирали на ово такмичење и буквално дали све од себе“, рекла је она, а преноси Ројтерс.

Она је нагласила да је чињеница да је два пута у такмичењу прескочила даљину новог државног рекорда од 7,01 „изузетно позитивна за каријеру“.

„Изузетно је позитивно то што сам два пута прескочила ту даљину, али сам очекивала више“, рекла је Шпановићева.

Српска атлетичарка је данашњом бронзом поновила успех из Москве од пре две године, када је такође освојила треће место.