Србија ремизирала са Ирском

© Tanjug / Милутин МарковићДуел током квалификационе утакмице за Светско првенство у Русији 2018. године између Србије и Републике Ирске
Дуел током квалификационе утакмице за Светско првенство у Русији 2018. године између Србије и Републике Ирске - Sputnik Србија
Фудбалска репрезентација Србије ремијем против Републике Ирске 2:2 (0:1) у Београду започела је квалификације за Светско првенство у Русији.

Ирци су повели голом Џефа Хендрика у 2, Србија је преокренула преко Филипа Костића у 62. и Душана Тадића из пенала у 68, али је коначан резултат поставио Дерил Марфи у 81. минуту.

Драматичан меч виђен је на стадиону Рајко Митић, а изабраници Славољуба Муслина имаће за чим да жале, посебно за пречком Андрије Павловића у 72. и стопостотном шансом Бранислава Ивановића у 85. минуту.

Поново су српски фудбалери испољили слабости из прошлих квалификација, наивно примили два гола после грешака, али је била видљива велика жеља ка бољим резултатима.

Остаће жал за испуштеним бодовима на свом терену, али квалификације су тек почеле и има још доста утакмица да се исправе ствари.

Наредни меч „орлови“ гостују Молдавији 6. октобра.

У осталим мечевима Д групе Аустрија је победила у Грузији 2:0, а Велс на свом терену Молдавију 4:0.