Србија отворила врата Русије

© REUTERS / Clodagh KilcoyneСрбија победила Ирску у квалификацијама за Мундијал
Србија победила Ирску у квалификацијама за Мундијал - Sputnik Србија
Репрезентација Србије је победом над Републиком Ирском у Даблину у утакмици 8. кола квалификација резултатом 1:0 једном ногом већ закорачила на Мундијал. Српски фудбалери су победили голом Александра Коларова у 55. минуту меча.

Фудбалска репрезентација Србије направила је велики корак ка пласману на Светско првенство у Русији, пошто је у Даблину победила Републику Ирску резултатом 1:0 (0:0).

Мијат Гаћиновић прославља постигнути гол против Молдавије. - Sputnik Србија
Србија корак ближе Русији

Једини стрелац на стадиону Авива био је Александар Коларов у 55. минуту, када је са леве стране на асистенцију Филипа Костића закуцао лопту уз помоћ пречке у гол Ираца.

Успех „орлова“ добија још више на значају јер су од 68. минута играли са играчем мање због црвеног картона Николе Максимовића, али су и са десеторицом лако одбили нападе домаћина и нанели им први пораз у квалификацијама.

Два кола пре краја квалификација изабраници Славољуба Муслина освојили су огромна три бода против директног конкурента и дошли близу места на великом такмичењу после осам година, за шта ће им бити потребан још један тријумф у Аустрији или на свом терену против Грузије.

Српски фудбалери сада имају четири бода више од Велса, а пет од Републике Ирске, на челу Д групе квалификација.

У осталим утакмицама исте групе, Велс је славио у Молдавији головима у финишу Хала Робсона Кануа и Арона Ремзија, док су Аустрија и Грузија ремизирали 1:1.

Прву „меч лопту“ за Мундијал Србија има у Бечу против Аустрије 6. октобра, а потом три дана касније дочекује Грузију.