Ливерпул првак Европе

© AP Photo / Felipe DanaМохамед Сала
Мохамед Сала - Sputnik Србија
Фудбалери Ливерпула су по шести пут у историји прваци Европе, јер су са 2:0 савладали Тотенхем у финалу Лиге шампиона.

Клуб са „Енфилда“ је до шесте титуле првака Европе дошао голом Мохамеда Салаха из пенала у 2. минуту, након што је Мохамед Сисоко играо руком у свом казненом простору, и поготком резервисте Дивока Оригија у 87. минуту.

На центаршут Садија Манеа, Сисоко је неспретно ударио лопту руком после само 23 секунде игре, за најбржи пенал у историји у финалима европских купова.

© AP Photo / Bernat ArmangueДетаљ са утакмица Ливерпул-Тотенхем
Детаљ са утакмица Ливерпул-Тотенхем - Sputnik Србија
Детаљ са утакмица Ливерпул-Тотенхем

Од тада није виђено пуно прилика, везни ред „црвених“ урадио је велики посао у дефанзиви и није дозволио прилаз свом голу, све до последњих 10 минута утакмице, када је Тотенхем кренуо у силовите нападе, али се истакао голман Алисон Бекер са три одличне одбране.

На крају, стигла је казна преко Оригија, који је само 25 минута пре тога заменио Роберта Фирмина и као против Барселоне израстао у једног од јунака.

Међу њима је и менаџер Јирген Клоп, који је на стадиону „Ванда Метрополитано“ коначно дошао до тријумфа у финалима Лиге шампиона након пораза са Борусијом из Дортмунда 2013. и прошле године са Ливерпулом. Он такође има и изгубљено финале Лиге Европе из 2014. године.