Победа на старту турнира у Кини — „орлови" умало испустили Италију

© Фото : KSS / Marko MetlasМарко Гудурић и Стефан Јовић
Марко Гудурић и Стефан Јовић - Sputnik Србија
Кошаркашка репрезентација Србије је остварила прву победу на Остајгер купу у Шенјангу, у мечу против Италије.

Изабраници селектора Александра Ђорђевића премијерни меч на азијском континенту решили су у своју корист резултатом 71:65.

Богдан Богдановић је био најефикаснији у тиму Србије са 15 поена, Немања Бјелица убацио је 10, а Стефан Јовић 9. Код Италијана Марко Белинели постигао је 17, а Данијел Хекет 15 поена, преноси Б92.

Већ у првој деоници актуелни вицешампиони света показали су да су ближи победи, убацили су укупно 27 поена и на први одмор су отишли са предношћу од десет поена.

Нападачки ритам Србије је незнатно успорио у другој деоници, али се на полувреме ипак отишло са сигурним вођством од 13 поена.

Квалитет кошарке се значајно умањио на старту другог полувремена, па је трећа деоница завршена са свега 14:12 у корист Италије, али је Србија са вишком од 11 поена стартовала последњу четвртину.

Повели су „орлови“ на старту последњег квартала са 64:48, а онда су стали, више од три минута није било поена, што Италијани користе и серијом 17:0 на крилима Галинарија и Белинелија преокрећу на 65:64, два минута пре краја меча.

Међутим, српски тим се тада коначно буди, Милутинов враћа предност закуцавањем и једним слободним бацањем. Након добре одбране, Јовић петнаестак секунди пре краја погађа тројку са девет метара и ставља тачку на меч — 71:65.

Србија за два дана игра против Новог Зеланда, а у уторак је на програму дуел са Французима, последњи уочи старта Светског купа.