Црвена звезда у Лиги шампиона

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у Лигу шампиона пошто су вечерас у Београду одиграли нерешено 1:1 са екипом Јанг бојс.

Звезда је добила прилику да другу годину заредом игра у Лиги шампиона због резултата прве утакмице (2:2), односно већег броја голова постигнутих на гостујућем терену, пренео је Б92..

Једини погодак за Црвену звезду постигао је Алекса Вукановић у 59. минуту и то из првог шута који је ишао у оквир гола противника.

Фантастичну акцију Марка Марина је дивно испратио Милан Родић, упутио одличан центаршут у петерац, где се нашао крилни нападач Звезде и успео да постигне погодак.

Наду гостима да могу да дођу до преокрета дао је Ел Фарду Бен, фудбалер Звезде који је меч почео са клупе, а у 82. минуту је затресао мрежу свог тима.

У периоду тоталне офанзиве швајцарске екипе велики број играча Звезде се налазио у свом казненом простору, па је у једној од тих ситуација после лошег шута Саидија Јанка управо фудбалер домаћег тима помогао да се резултат изједначи.

Бен је тада главом реаговао и преварио Милана Борјана, који је у 57. минуту умало и сам себе савладао.

Један од најбољих играча Звезде у овим квалификацијама је покушао да спречи лопту да оде у корнер, али му је она у тој намери испала и пала на ногу једном од играча Јанг Бојса, који се томе није надао и није успео да реагује како је желео.

Осим гомиле стихијских напада швајцарског тима у финишу утакмице, то су биле једине занимљиве ситуације у целом мечу, који је обележио велики број прекршаја, прекида игре и картона.

Прво полувреме као и да се није играло, фудбалери Звезде нису успели да упуте ниједан ударац у гол противника, док је Борјан само једном морао да реагује, на другој страни.

У првих 45 минута је арбитар Ентони Тејлор морао да се огласи чак 19 пута, поделио је жуте картоне готово целој одбрани Звезде, осим Милану Родићу, а сличне околности су му се догодиле и у наставку.

Иако су оба тима заиграла много отвореније у других 45 минута, поново је виђено 19 прекршаја, а и један црвени картон, нападачу Звезде Томанеу који је успео да заради две јавне опомене за нешто више од пола сата проведених на терену.

Било је евидентно и да се Јанг Бојс определио за офанзиву игру од почетка, Звезда је успела да успостави равнотежу у другом делу првог полувремена, али се после датог гола повукла и препустила иницијативу противнику.

Ипак, фудбалери Јанг Бојса нису доказали да имају умеће да искористе отворени простор, па је домаћи тим успео да сачува предност стечену у првом мечу и да избори пласман у Лигу шампиона.