Партизан у Лиги Европе

Фудбалери београдског Партизана пласирали су се у Лигу Европе након што су у Норвешкој одиграли нерешено (1-1) против Молдеа.

Победа у Београду и реми у Молдеу били су довољни Партизану за бољи резултат у двомечу и пласман у групну фазу Лиге Европе, преноси РТС.
Велика борба виђена је у Норвешкој, велики број прилика, а голови су постигнути након прекида.

Након што се мреже нису тресле у првих 45 минута, друго полувреме донело је расплет.

Молде је повео у 72. минуту, када је Леке Џејмс искористио добар центаршут Ејкрема и одбијену лопту. Нападач Молдеа се нашао на правом месту у право време и спровео лопту у небрањену мрежу.

Партизан је потом био принуђен да јури резултат, јер је у тим моментима Молде био у ситуацији која их води даље.

Играо се 80. минут када је Тошић упутио оштар центаршут у шеснаестерац ривала, а тамо Милетић сјајно скаче и постиже гол вредан групне фазе Лиге Европе.

Српска екипа редом је елиминисала Коханс Ки, Малатију и сада Молде у квалификацијама за европско такмичење у које се враћа након две сезоне.