Српкиње ће бранити титулу: Одбојкашице у финалу Европског првенства

© AP Photo / Ali UnalБранкица Михајловић
Бранкица Михајловић - Sputnik Србија
Одбојкашице Србије савладале су Италију резултатом 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:20) и пласирале се у финале Европског првенства. Сутра ће у финалу Србија играти против Турске од 18.30 сати.

Наше даме у великом финалу играће против Турске или Пољске, чији је меч на програму од 18 часова и 30 минута.

Србија ће бранити титулу освојену пре две године, а да ли ће је и одбранити видећемо у недељу од 18 часова и 30 минута, када се игра финале, пише „Б92“.

Актуелне светске и европске шампионке предводила је Тијана Бошковић са 22 поена, а пратила ју је Бранкица Михајловић са 13.

View this post on Instagram

Hello September 🎉🎉🎉9️⃣ 🎉🎉🎉

A post shared by Serbia Volleyball-VietNam Fans (@serbiavolleyballvn) on

Код Италије је најефикаснија била Паола Егону са 24 поена, али је зато одбојкашица Конељана доста и грешила.

Наше даме нешто слабије су отвориле меч и то су њихове ривалке искористиле. Међутим, како је пролазио сет, тако је расла и наша игра.

У завршници првог сета Србија долази до првог вођства, а потом и до предности од 1:0 (25:22).

Добру игру са краја првог сета екипа Зорана Терзића преноси у други. Србија овај период игре добија са 25:21.

Чинило се да ће Србија потпуно сломити отпор противника у трећем сету, међутим, разиграла се Паола Егону, а и актуелним шампионкама је попустио пријем, па Италија смањује заостатак (21:25).

У четвртом сету Србија је деловала доминантно на терену. Од старта овог периода наше даме су доминирале и у једном тренутку имале су шест поена предности, међутим, Италија је успела да смањи на предност на минус 2. То није омело наше девојке, које добијају сет резултатом 25:20.

Коначан резултат — Србија-Италија 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:20) — победа за четврто узастопно финале наших одбојкашица.

Женска одбојкашка репрезентација Турске пласирала се у финале Евроволеја, победивши после четири сета репрезентацију Пољске – 25:17, 25:16, 14:25, 25:18.

Турска ће у великом финалу играти против Србије.

Борба за титулу на програму је у недељу од 18.30.