Јокић и Портер против Спарса

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Сан Антонио Спарсе резултатом 132:126 у свом трећем мечу у наставку НБА лиге. Нагетси су уписали други везани после уводног пораза, а Спарсима нанели други узастопни неуспех и умањили им шансе за пласманом у плеј-оф.

Никола Јокић је доста споро почео утакмицу, али се „пробудио“ у трећој четвртини и на крају завршио са 25 поена (10/17), четири скока, 11 асистенција, једном украденом и пет изгубљених лопти. Још једно сјајно издање виђено је од Денверовог „X“ фактора Мајкла Портера Џуниора, који је искористио изостанак Џамала Мареја, Герија Хериса и Вила Бартона.

Денвер је овим успехом дошао на утакмицу од Лос Анђелес Клиперса, који тренутно заузимају друго место Запада, а исто толико се удаљио од Јуте, односно Хјустона.

Феноменални Јокић бриљирао у продужетку и донео победу тиму

Сан Антонио је остао на десетом месту са истим учинком као Њу Орлеанс, па ће наставити грчевиту борбу за пласманом у плеј-оф.

„Грумење“ је одлично почело утакмицу, уз висок проценат шута пре свега због доброг старта Мајкла Портера.

Занимљива ситуација је виђена крајем друге четвртине, када је Јокић погодио уз фаул, али је Поповић уложио челенџ и Србинов кош је поништен, те му је додељен фаул.

Прво полувреме завршено је са 65:62 за Спарсе, преноси портал „Б92“.

Јокић није био превише активан у првом полувремену, али је све то надокнадио у трећој четвртини. Константно је разигравао саиграче, све је ишло преко њега, а погодио је и неке тешке шутеве.

Својим играчима је унео највише енергије када је у три везана напада погодио три тројке и вратио предност својој екипи, која је само наставила да расте.Мајкл Портер Џуниор је био најразигранији у првој и четвртој четвртини. При крају утакмице је додатно „експлодирао“, што позитивно што негативно.

Погађао је тројке, добро се отварао и хватао све скокове, а Поповићеви изабраници за њега нису имали никакав одговор.

Одбране нису биле адут ни једне ни друге екипе у последњој четвртини, а то је више одговарало Денверу који је константно одржавао предност.

Поново најефикаснији је био поменути Портер са 30 поена (11/19) и 15 скокова, а, поред Јокића, пратили су га Џереми Грент са 22 поена и Монте Морис са 19.