Магични Јокић направио спектакл са Лејкерсима /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillНикола Јокић шутира
Никола Јокић шутира - Sputnik Србија
Кошаркаши Денвер нагетса изгубили су од Лос Анђелес лејкерса 105:103 у другој утакмици финала Запада.

Ентони Дејвис херој је Лос Анђелес лејкерса пошто је уз звук сирене погодио тројку за победу.

Српски кошаркаш Никола Јокић буквално је сâм вратио Нагетсе у живот, пошто је екипа Мајка Мелоуна на три минута до краја губила 100:92.

Тада Јокић узео ствари у своје руке и са 13 поена заредом донео је Денверу предност пред последњи напад, 102:103. Тим из Колорада успео је да одбрани напад, али је лопта остала у поседу Лејкерса јер је Мареј блокирао Грина.

До краја је остало две секунде, а Мелоун је због одбране убацио Пламлија. Управо је центар Нагетса погрешио јер је без икакве комуникације оставио Дејвиса који је, скоро па неометан, погодио тројку за победу, преноси Б92.

Јокић је утакмицу завршио са 30 поена, шест скокова и девет асистенција. Пратио га је Мареј са 25, док је Портер додао 15. Победника је предводио Дејвис са 31 поеном и Џејмс 26, 11 скокова и четири асистенција.

Утакмица је отворена у доста споријем ритму у односу на први меч. Поени су се нешто теже постизали, а први ко је морао да затражи тајм-аут био је Френк Вогел (7:10).

Лејкерси су добро одреаговали после кратке паузе, те су брзо дошли до двоцифрене предности (25:15).

Јокић није играо најбоље у првој деоници, те су то противници искористили и после дванаест минута игре резултат је био 29:21.

Портер јуниор држао је Нагетсе на пристојном заостатку, а после тројке Мориса, Вогел је поново затражио предах (35:31).

Баш као и у првој деоници, Лејкерси предвођени расположеним Џејмсом лако дижу предност на двоцифрену (47:36). У другој четвртини треба истаћи енергију Двајта Хауарда који је, чини се, ушао у главу Јокићу.

Српски кошаркаш углавном је поентирао са линије за слободна бацања и тиме је држао екипу на пристојном заостатку. На полувремену Нагетси су заостајали 10 поена, а Јокић је има 14, уз 3/10 из игре.

Током треће четвртине гледали смо много бољу одбрану Нагетса. Уз то је екипа Мајка Мелоуна играла солидну и у нападу, те су пре крај четвртине стигли на свега -3.

На почетку ове деонице није се чинило да ћемо добити овакав сценарио јер су Лејкерси брзо дошли до +16. Ипак, борбени Нагетси су успели да се врате и пред последњих 12 минута резултат је био 82:78.

У четвртој четвртини гледали смо велику драму. Нагетси се држали, али чинило се да су им Лејкерси сломили отпор тројком Дејвиса на три минута до краја (100:92). Тада је „моторе“ упалио Јокић постигавши чак 13 поена.

Никола је довео Денвер у позицију за победу, али... Прво нису успели да осигурају скок после промашаја Каруза, а потом је и Пламли испустио Дејвиса који је погодио тројку за победу.