Победа у Норвешкој: Фудбалери Србије на корак до Европског првенства

© AP Photo / Stian Lysberg SolumФхдбалери Србије победили Норвешку у Ослу
Фхдбалери Србије победили Норвешку у Ослу - Sputnik Србија
Фудбалери Србије пласирали су у финале плеј-офа за пласман на Европско првенство после полуфиналног меча у ком су победили Норвешку у гостима са 2-1.

Србија је до финала плеј-офа за одлазак на Европско првенство дошла после веома добро одиграног, али и драматичног меча у Ослу, који је решен тек у продужецима.

Наша репрезентација повела је у 81. минуту голом Сергеја Милинковића Савића.

Норвежани су изједначили после само седам минута голом Матијаса Нормана, који нас је одвео у продужетке.

Милинковић-Савић, који је меч започео на клупи за резерве, био је стрелац одлучујућег гола у 12. минуту продужетка.

Србију у финалу, које ће се одиграти у Београду, чека Шкотска, која је после продужетака и пенала избацила Израел. Уколико се наша репрезентација пласира на Европско првенство, биће то први пут после 20 година. Последњи пут наша репрезентација играла је на Европском првенству 2000. године у Холандији и Белгији, када је стигла до четвртфинала.