Успешно сте се регистровали!
Молимо вас, улогујте се путем линка који вам је послат на

Ђоковић поново показао ко је најбољи (видео)

Српски тенисер Новак Ђоковић тријумфално је почео 2017. годину, одбранивши титулу на турниру у Дохи после трилера и победе над светским бројем један Ендијем Марејом из Велике Британије, резултатом 2:1 у сетовима (6:3, 5:7, 6:4).

Ђоковић је одиграо још један драматичан сусрет у Дохи, у 10. гему другог сета испустио је три меч лопте, Мареј је изједначио на 1:1 са четири везана гема, али Новак није клонуо у одлучујућем сету, искористио је прву следећу меч лопту за победу, иако је и тада имао проблема да заврши посао.

Ђоковић је до 67. титуле у каријери дошао након два сата и 55 минута игре, али и повећао предност у међусобном скору на 25-11 у односу на тренутно највећег ривала.

Србин се бар донекле реванширао Мареју за пораз на Завршном мастерсу у Лондону, што ће му донети велику дозу самопоуздања у походу на повратак на тениски врх.

Турнир у Дохи играо се за наградни фонд од 1.237.790 долара.