Фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Пенал, стативе и хаос у Словачкој – Партизан иде даље, на реду су Руси! /видео/

Фудбалери Партизана савладали су Дунајску Стреду на гостовању резултатом 2:0 и пласирали се у треће коло квалификација за Лигу конференција.
Партизан је и други пут савладао Словаке које финансира Мађарска и заказао дуел са руским Сочијем.
У Словачкој је виђен изузетан дуел у којем је виђено доста прилика, уз одбрањен пенал, неколико статива...
Хероји црно-белих били су Пантић и Рикардо, који је, додуше, могао да постигне неколико голова.
Екипа Дунајске Стреде кренула је изузетно офанзивно у овај дуел, покушавајући да до потребног гола дође већ на самом старту.
Имали су добру прилику већ у трећем минуту, али су је пропустили, баш као што је био случај и са гостима у 19. минуту.
Ипак, само минут касније виђен је први гол, након што је Пантић са дистанце послао неодбрањиву лопту ка мрежи противника за 1:0.
Млади голман Поповић је средином првог полувремена имао неколико неспретних, али и сјајних реакција, па је његова мрежа мировала.
Све до првог минута надокнаде првог полувремена није виђено много узбуђења, када је Рикардо промашио огромну шансу, па на крају и погодио стативу.
Друго полувреме донело је офанзиву Словака, али и добре реакције црно-белих. Ипак, без великих шанси.
А, онда, одједном је кренуло да се игра изузетно нападачки, са много трчања и контранапада.
У 69. минуту Дунајска Стреда је погодила стативу у акцији која је уследила након што је Шефер био замало непрецизан у шуту са двадесетак метара.
Непуних десет минута касније досуђен је веома сумњив пенал после старта Саничанина, а онда – хаос.
Поповић је одбранио ударац Хрвата Андрије Балића, домаћин је наставио да притиска, али је севнула контра Партизана која је резултовала голом Рикарда за 2:0.
Дунајска Стреда је наставила са нападима све до краја утакмице, имала неколико опасних удараца ка Поповићу, али су мреже мировале.
Партизан двомеч са Сочијем почиње за недељу дана, а први дуел играће се у Русији.
Победа црно-белих значи да је Србија на 3/3 у Лиги конференција, пошто су претходно даље прошли Чукарички и Војводина. Подсетимо, дан раније је у Лиги шампиона тријумф остварила Црвена звезда.
Све занимљивости и голове могли сте да испратите уживо уз Спутњик:
22:35 29.07.2021
КРАЈ!
Победа Партизана од 2:0!
22:32 29.07.2021
3 минута надокнаде
22:27 29.07.2021
85' Станојевић убацио клинце
Павловић и Миловановић улазе уместо Рикарда и Пантића.
22:25 29.07.2021
84' Замало поново пенал
Прекршај Здјелара на самој ивици шеснаестерца.
Добро је шутирао Балић, али је лопта отишла тик преко пречке.
22:22 29.07.2021
80' Гоооол – Рикардо!
Ау, каква утакмица! Прилика за приликом и коначно други гол.
Здјелар је савршено послао лопту Рикарду са леве стране, а репрезентативац зеленортских острва је посла иза леђа словачког голмана.
22:21 29.07.2021
80' Наставља се офанзива Дунајске Стреде
Одличан пас Балића и огромна шанса Дивковића, али се лоше снашао.
22:19 29.07.2021
78' Брани Поповић пенал!
Какав европски старт за младог голмана Партизана. Поповић је мајсторски одбранио пенал Хрвату Андрији Балићу!
78' Пенал за Словаке!
Саничанин је направио фаул, према мишљењу судије. Спорна одлука.
22:12 29.07.2021
69' Много среће за Партизан!
Какав минут за црно-беле!
Шефер је опалио лопту са око 20 метара од гола, а Вујачић ју је закачио и скренуо у корнер.
После корнера Словаци су погодили стативу!
22:10 29.07.2021
68' Нешто спорији ритам
Дунајска Стреда је помало остала без гаса, па је попустила са притиском. И даље Словаци нападају, али се може приметити да је опао ритам.
22:03 29.07.2021
61' Мења Станојевић
Две измене: На терену су Холендер и Јовић, излазе Марковић и Натхо.
21:57 29.07.2021
56' Поново реаговао Поповић
Опасан корнер за Словаке и лопта у петерац, али правовремена реакција голмана српског тима.
21:52 29.07.2021
50' Још један партизановац „пожутео“
Четврта јавна опомена за црно-беле због грубог старта Јојића. Претходно су жути картон добили Урошевић, Вујачић и Пантић.
21:47 29.07.2021
Почело је друго полувреме
21:32 29.07.2021
Крај 1. полувремена
1:0 за Партизан голом Пантића у 20. минуту.
21:31 29.07.2021
45+1' Невероватан промашај Рикарда!
Рикардо је остао потпуно сам пред Једличком, имао све у својим ногама, али му је било потребно превише времена да се окрене. На крају је шутирао из нешто лошије позиције, али је и даље био сам пред голманом.
Сјајни чувар мреже му је одбранио ударац, па је лопта погодила и стативу!
21:26 29.07.2021
41' Мали офсајд спасао црно-беле
Одлична акција Дунајске Стреде по левом боку која је врло лако могла да се заврши голом. На крају, ипак, само офсајд.
21:20 29.07.2021
35' Врела атмосфера
Жустар дуел Пантића и Бескровајњог, након чега су обојица добили по жути картон. У вербалну расправу се укључило још по неколико фудбалера, али није било већих проблема.
21:11 29.07.2021
26' Феноменална одбрана Поповића!
Право ниоткуда је лопта дошла до Зуберуа, после лоше реакције штопера црно-белих, па је Дунајска Стреда имала прилику 1 на 1.
Међутим, Поповић је одбранио!
21:10 29.07.2021
25' Неспретна реакција Поповића
Дунајска Стреда је имала слободан ударац, лопта је улетела у срце шеснаестерца, а голман Партизана је запливао у празно... На срећу, нико није дошао до те лопте, која је завршила у гол-ауту.