Црвена звезда – Шериф - Sputnik Србија

Бизаран потез Канге, очајна реакција Борјана – Звезда без победе у Београду

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено (1:1) са молдавским Шерифом у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.
Звезда је надиграла Шериф, али је на крају, пред реванш у Тираспољу, забележила лош резултат на домаћем терену.
Ремију је кумовао црвени картон Гелора Канге, који је после изузетно неопрезног старта добио другу јавну опомену и завршио утакмицу.
Голове су постигли Кастањеда у 33. и Диони у првом минуту надокнаде првог полувремена.
Реванш који ће одлучити учесника плеј-офа за Лигу шампиона на програму је за недељу дана, 10. августа од 19 часова.
© Sputnik / Петар МиловановићЦрвена звезда – Шериф
Црвена звезда – Шериф - Sputnik Србија, 1920, 03.08.2021
Црвена звезда – Шериф
Иако је Шериф боље ушао у меч и на старту извршио притисак на последњу линију Црвене звезде, шампион Србије се брзо опоравио и преузео иницијативу.
Ређали су се напади црвено-белих, а Шериф није имао никакав одговор, те се свим снагама бранио.
После неколико шанси домаћина, међутим, уследио је слободна ударац на око 18 метара од гола Милана Борјана, а онда и шок на Маракани.
Лопту је наместио Кастањеда, шутирао у Борјанов угао и потпуно преварио голмана репрезентације Канаде, који је лоше поставио живи зид, а онда се и оклизнуо.
Кастањеда је у 33. минуту донео предност Шерифу – за 0:1.
Изабраници Дејана Станковића нису клонули духом, па су после примљеног гола наставили са нападима.
Међутим, нису успевали да дођу до стопостотних прилика, а дефанзивци Шерифа су увек некако успевали да отклоне опасности.
У првом минуту надокнаде коначно су се поклопиле коцкице, а лопта се уз много среће одбила до Дионија.
Француски нападач, иначе стрелац гола и против Каирата, добио је лак задатак и непосредно пред последњи судијски звиждук у првом полувремену затресао мрежу противника – за 1:1.
Друго полувреме почело је новом офанзивом Звезде. Ређали су се напади, али је су навијачи на Маракани у 57. минуту доживели нови шок.
Гелор Канга је ноншалантно изгубио лопту, а онда, знајући да већ има жути картон, фаулирао противника са леђа.
Због тога је добио другу јавну опомену и заврши у свлачионици, а Звезда је остала са играчем мање.
Иако се очекивало да ће Шериф бити тај који ће нападати до краја меча, то се није десило, па су црвено-бели наставили да доминирају и са десеторицом.
Ређали су се напади, баш као и током већине меча, али су добри шутеви и одлични завршни пасови изостајали.
Шериф је имао играча више, али је до краја меча био у подређеном положају, али промене резултата није било и мреже су остале нетакнуте.
Дуел са „Маракане“ могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
22:56 03.08.2021
Крај!
Звезда – Шериф 1:1
22:52 03.08.2021
90+1' Хацеган зауставио напад Звезде
Повредио се Коловос, па му се указује помоћ...
22:51 03.08.2021
4 минута надокнаде
Без већих узбуђења у последњих десетак минута...
22:44 03.08.2021
85' Велика грешка судије!
Бен је украо лопту, кренуо да хита ка голу, а судија је свира енац. Поновљени снимак је показао да лопта нападача Звезде није погодила у руку!
84' Све мање времена
Резултат је лош по Звезду, а Шериф је одолео притиску и преузео иницијативу. Подсетимо, црвено-бели су после искључења Канге са играчем мање.
22:38 03.08.2021
77' Хаотична ситуација
Панков је направио велику грешку, а онда Коловос успео да се прошета до казненог простора Звезде, Лопта је умало дошла до његовог саиграча, али је Панков стигао да се врати и избаци је у корнер.
22:34 03.08.2021
73' Занимљив шут Гобељића
Још један добар напад Звезде и покушај Гобељића из тешке позиције, који одлази поред гола.
22:29 03.08.2021
68' Поново мења Станковић
Избацује Санога, који воли да „бије“ а већ има жути картон, а убацује Крстичића.
22:28 03.08.2021
68' Иванић хтео све сам
Одличан дриблинг и окрет Иванића, а онда шут из не баш најбоље позиције левом ногом. Лопта одлази преко гола, а Крстовић је био сам.
22:27 03.08.2021
24.433 гледаоца
22:25 03.08.2021
64' Звезда напада и са играчем мање
Упркос томе што су десетковани, Станковићеви изабраници константно нападају после црвеног картона.
То је дефинитивно добра ствар, али се због недостатка 11. играча отвара доста простора у контрама Шерифа.
22:18 03.08.2021
57' Црвени за Звезду!
Необјашњив потез Гелора Канге. Прво је ноншалантно изгубио лопту, а онда оборио противника са леђа како би спречио контру.
Хацеган није размишљао, па је Канги показао жути картон, а пошто је већ имао један, искључен је са утакмице.
Потез Канге о којем ће се причати.
22:17 03.08.2021
56' Ређају се напади, Станковић већ мења
Звезда није имала ниједну стопостотну шансу у другом полувремену, али константно напада.
Станковић у међувремену, већ после десет минута игре у наставку, прави прву измену. Уместо Дионија на тернеу је Крстовић.
22:10 03.08.2021
49' Лош ударац Фалка
Остао је Италијан сам на око 20 метара од гола, али је слабијом, десном ногом шутирао директно у голмана Шерифа.
21:46 03.08.2021
45+1' Гол у правом тренутку – изједначење!
Ређали су се напади Звезде, која је имала неупоредиво више прилика од Шерифа у првих 45 минута, али губила.
Коначно, један напад се исплатио!
Француски нападач Диони се најбоље снашао после смушене реакције дефанзиваца Шерифа и сместио лопту у празан гол.
1:1!
21:45 03.08.2021
Два минута надокнаде
21:43 03.08.2021
43' Пробао је и Панков...
Главом са око пет метара прек огола.
21:41 03.08.2021
41' Бомба Канге, али нема гола
Канги се лопта наместила на шут, али је лопта ишла посред гола, а Атанасијадис је био довољно добро постављен, па је сјајном одбраном лопту пребацио преко гола.