Емотивно вече – Величковић окачио „патике о клин“ у победи Партизана пред 20.000 навијача /видео/

© Sputnik / Спасоје ВеселиновићДетаљ са опроштајне утакмице Новице Величковића
Детаљ са опроштајне утакмице Новице Величковића - Sputnik Србија, 1920, 16.09.2021
Новица Величковић, прослављени српски кошаркаш, завршио је професионалну каријеру у пријатељској утакмици Партизана и Анадолу Ефеса, која је одиграна пред око 20 хиљада навијача у „Штарк арени“.
Величковић, који ће у октобру напунити 35 година, одлучио је да на крају прошле сезоне заврши професионалну каријеру, те су црно-бели у његову част одлучили да организују пријатељску утакмицу против актуелних шампиона Европе.
Вече је било јако емотивно, што због смрти легендарног Душана Дуде Ивковића, што због кошаркашке величине Величковића који је један од најзначајнијих кошаркаша у новијој историји Партизана.
Утакмица је почела минутом ћутања и затим великим аплаузом кошаркаша оба тима и навијача у дворани, а све у част Ивковића.
Утакмица је затим почела, али је резултат био у другом плану, с обзиром на повлачање Величковића.
Прослављени српски кошаркаш на полувремену је одржао емотиван говор и затим је повео навијање.
Црно-бели су на крају славили 92:85, те ће Величковић утакмицу памтити и по тријумфу Партизана против шампиона Европе.
На опроштај Новице дошли су многи великани српског спорта, те су поред терена били Душко Вујошевић, Предраг Даниловић, Саша Илић...
Детаљ са утакмице КК Партизан – Ефес, у част Дуде Ивковића - Sputnik Србија, 1920, 16.09.2021