Детаљ са вечитог дербија - Sputnik Србија

Лепи голови, шансе, варнице и судија Симовић – Партизан и Звезда поделили бодове у Хумској! /видео/

Фудбалери Партизана и Црвене звезде одиграли су нерешено 1:1 у мечу осмог кола Суперлиге који је одигран на стадиону у Хумској 1.
Више од 16.000 навијача на стадиону Партизана имало је прилику да види веома динамичну утакмицу и два лепа гола, уз прегршт шанси на обе стране.
Гол за Партизан, феноменалним ударцем са више од 20 метара у 37. минуту је постигао Бибрас Натхо, а изједначење је донео Александар Катаи у 83. минуту.
Вечити ривали остају на истом бодовном размаку на табели, Партизан сада има 22, а Звезда 20 поена.
Звезда је боље ушла у меч, видело се да изабраници тренера Дејана Станковића имају велику жељу да победе вечитог ривала, али из офанзиве у првих пола сата нису профитирали превише.
Издваја се прилика коју је у раној фази меча имао Луис Диони, Синиша Саничанин и Игор Вујачић су се спетљали, готово сударили у казненом простору и омогућили Французу велику прилику.
Диони, међутим, није умео да се снађе, шутирао је млако и непрецизно, довољно да млади голман Александар Поповић сигурно реагује.
У 31. минуту Катаи је ударцем главом погодио пречку, а шест минута касније уследила је спектакуларна „бомба“ Бибраса Натха.
Израелац готово да се није видео на терену до тог момента, напао је са десног крила, ушао у централни део терена и са више од 20 метара распалио левом ногом.
Милан Борјан, голман Звезде, деловао је успавано и неспремно тако да је лопта свом силином ушла право у његову мрежу.
Од тог момента увукла се зебња у редове Звезде, Партизан је наставио да напада, Натхо је већ у наредном нападу имао велику шансу, а пред крај полувремена Александар Драговић је спречио катастрофу правовременом реакцијом у казненом простору.
Наставак меча донео је нову офанзиву Партизана која је окончана голом Рикарда Гомеша у 49. минуту, али је судија Новак Симовић тај погодак поништио.
Разлог – дуел левих бекова два тима, Слободана Урошевића и Милана Родића после кога је Родић завршио на земљи, довољно да Симовић сигнализира прекршај, иако је у претходном делу меча толерисао грубљу игру.
Тренер Звезде Станковић је кренуо на све или ништа, убацио је у игру младог Марка Лазетића који је у 53. минуту имао сјајну прилику, али је Партизан поново био ближи голу.
У 61. минуту Јовић је лепо прошао десном страном, лопта је стигла у шеснаестерац до Рикарда, он се осврнуо око своје осе и уместо да дода лопту слободном Урошевићу шутирао је поред гола.
Од 80. минута ствари су се промениле, Звезда је на крилима младих играча заиграла офанзивно, али је у центру пажње био Александар Катаи – први ударац главом није био прецизан, али наредни јесте.
Минут касније у казненом простору Партизана догодио се карамбол, у дуелу су били Вујачић и Лазетић, деловало је да има елемената за контрафаул, али је лопта стигла до Родића који је потом „погодио“ Катаија у главу.
Голман Поповић није имао шансе да реагује, резултат је био изједначен, упркос протестима клупе Партизана и захтевима да се реагује из ВАР собе.
До краја меча није било већих узбуђења, ривали су поделили бодове и приказали одличну игру, на радост навијача којих одавно није било у дуелима вечитих противника.
© Sputnik / Лола ЂорђевићДетаљ са вечитог дербија
Детаљ са вечитог дербија - Sputnik Србија, 1920, 19.09.2021
Детаљ са вечитог дербија
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
19:58 19.09.2021
90+4' – Крај! Нерешено!
Вечити ривали су поделили бодове у 165. вечитом фудбалском дербију.
19:52 19.09.2021
90' – Каква штета за Партизан!
Рикардо је покушао да нападне, Родић је био одличан у одбрани, лопта је стигла до Шћекића, али је он промашио...
19:50 19.09.2021
88' – Холендер мења Јојића
Партизан креће у офанзиву...
87' – Покушај Менига
Недавно појачање Партизана је стигло до гол шансе, али је уследио лош шут.
19:48 19.09.2021
84' – Протести из табора Партизана
Дуел који је претходио голу је личио на прекршај, Вујачић је главом ишао на лопту коју је Лазетић ударио ногом.
Стручни штаб Партизана је веома љут, али Симовић неће променити одлуку.
19:44 19.09.2021
83' – Гол! Катаи за изједначење!
Велика гужва у казненом простору је изродила лопту на бок, Родић је сјајно центрирао, право на главу Катаију који се поклонио, убацио лопту у мрежу и изједначио.
1:1 у вечитом дербију!
19:42 19.09.2021
80' – Велика прилика за Звезду!
Центаршут са бока је падао у казнени простор, Катаи је налетео на лопту, гађао је главом, али није био прецизан.
19:40 19.09.2021
77' – Станковић шаље још једног „клинца“ у ватру
Петар Станић, млади везиста, заменио је Секуа Санога.
19:35 19.09.2021
72' – Измене на обе стране
Иванића је заменио Фалко, а Натха Шћекић.
Партизан води 1:0.
19:32 19.09.2021
69' – Канга без фокуса
Први пут на утакмици офанзивац Звезде је опробао ударац, али далеко преко гола.
19:28 19.09.2021
65' – Две измене у Партизану
Квинси Мениг мења повређеног Лазара Марковића, док Немања Јовић место уступа Николи Терзићу.
19:24 19.09.2021
61' – Каква прилика за Партизан!
Јовић је сјајно улетео у казнени простор, пронашао је Рикарда, он се окренуо око своје осе, имао је Урошевића на додавању, али је одлучио да шутира.
Лопта је прохујала поред стативе, из шута са шест метара.
19:23 19.09.2021
60' – Добар шут Рикарда
Рикардо је имао одличан покушај изван казненог простора, али није добро нанишанио.
Остаје 1:0 за Партизан.
19:19 19.09.2021
55' – Крај за Ераковића
Јесте одличан био млади дефанзивац, али Станковић жели напад – зато је на терен послао Милана Гајића.
19:17 19.09.2021
54' – Сјајни дуели Ераковића и Јовића
Два „бонус“ играча са обе стране воде велике борбе уз аут-линију.
За сада, Ераковић нема проблем да заустави Јовића.
Немања Јовић и Страхиња Ераковић - Sputnik Србија
19:15 19.09.2021
53' – Лазетић запретио!
Млади фудбалер Звезде је после осам минута на терену ушао у прву шансу, али његов шут је изблокиран.
19:12 19.09.2021
49' – Поништен гол Партизана!
Симовић је досудио прекршај, арбитар је проценио да је Урошевић пре додавања лопте Рикарду направио прекршај над Родићем.
19:11 19.09.2021
49' – Гол! Партизан води 2:0!
Какав старт другог полувремена за црно-беле, Рикардо је затресао мрежу Звезде после корнера Јојића!
19:09 19.09.2021
46' – Станковић креће у напад!
Марко Лазетић, офанзивни везиста, заменио је Ненада Крстичића и то значи да ће Звезда покушати да појача нападе.
18:51 19.09.2021
45' – Полувреме!
Партизан води 1:0, био је бољи за гол Бибраса Натха у 37. минуту, иако је Звезда до тог момента имала више од игре.
Звезда је имала прилике преко Дионија, Катаија, Иванића, голман Поповић је имао посла, али је Борјан потом преузео ту улогу на другој страни.
Партизан се отворио после гола, користио је шок играча Звезде и запретио још неколико пута.
Нема сумње, очекује нас спектакуларно друго полувреме, останите уз Спутњик спорт!