Одбојкаши Србије - Sputnik Србија

Србија се распала пред Пољском и остала без бронзе

Одбојкаши Србије изгубили су утакмицу за треће место на Европском првенству против селекције Пољске резулатом 25:22, 25:16, 25:22.
Српски тим несигурно је ушао у дуел за бронзу са светским шампионом.
Током другог сета смењивао се изједначен резултат, али је Пољска деловала доминантије. Како се ишло ка завршници сета тако су српски одбојкаши нервозно кренули да праве грешке.
Јасно се видео умор на српским репрезентативцима који су претходну утакмицу са Италијом играли вече пре борбе за бронзу, па су и даље исцрпљени ушли у меч.
Три блока и четири грешке мање направили су у првом сету Пољаци што им је било довољно да уз ватрене повике са трибина поведу.
У другом сету, блок српског тима уопште није функционисао што је додатно помогло домаћину да стекне предност и у тој деоници игре.
Леон Венеро доминирао је током утакмице и био најефикаснији играч меча са 14 поена.
Направили су Пољаци серију и у трећем сету, али је Србија успевала да се врати. Деловало је да наши одбојкаши могу до изненађења при резултату 22:17.
Сјајно су се разиграли у тим тренуцима Марко Подрашчанин са позиције средњег блокера и Урош Ковачевић који игра на позицији примача.
Српски тим изједначио је резултат, али одједном поново стао. Четири поена освојена су ризичном игром, а након тога наређале су се грешке.
Примач сервиса Марко Ивовић био је један од најспремнијих играча за ову утакмицу, па је тако био и најефикаснији у тиму Србије са 10 поена.
Највећа разлика у статистици огледа се у блоку. Србија је у три сета направила само два наспрам девет колико је имао противнички тим.
Напади одбојкаша Србије деловали су неорганизовано, одбрана је на моменте била добра, али то није било довољно да се заустави офанзива Пољака који су знали у кључним моментима да подигну ниво игре.
Ток утакмице можете прочитати у текстуалном преносу Спутњика.
19:07 19.09.2021
22:25 (0:3) - Србија је изгубила од Пољске.
Бронзана медаља припала је Пољацима.
19:06 19.09.2021
22:23 (0:2) - Греши Лубурић!
Србија на прагу пораза.
19:04 19.09.2021
21:22 (0:2) - Држе се Срби!
Србија прави серију и игра на ризик који је донео три четири поена.
19:02 19.09.2021
17:21 (0:2) - Распуцани Пољаци
Невероватна офанзива Пољске. Направили су серију и одмакли и у трећем сету.
18:57 19.09.2021
16:16 (0:2) - Ковачевић!
Урош је послао јаку лопту која је закачила прсте противничког одбојкаша, да би у наредном поену поново покосио одбрану Пољске.
18:55 19.09.2021
13:15 (0:2) - Неизвесно
Срби држе прикључак, али офанзива Пољске непрекидно траје.
18:52 19.09.2021
11:13 (0:2) - Разиграо се српски тим
Сви српски одбојкаши кренули су фуриозно у напад и направили мини серију. Одлични су били Подрашчанин и Ковачевић.
18:49 19.09.2021
8:11 (0:2) - Проблеми
Поново Пољаци долазе до осетне предности. Крсмановић смањује, али Ковачевић прави сервис грешку.
18:47 19.09.2021
6:8 (0:2) - Нема блока!
Србији фали добар блок. Новаковски без проблема руши одбрану
18:43 19.09.2021
5:5 (0:2) - Нападају шампиони Европе!
Србија је кренула са офанзивнијом игром, појачала и сервис па је тако дошла до изједначења.
18:41 19.09.2021
1:4 (0:2) - Само поен за Србију
Од старта српски одбојкаши успели су да освоје само један поен у сету.
18:38 19.09.2021
0:1 (0:2) - Сет отвара Пољска
Покушао је да нападне Ивовић, али поклон за домаћина.
18:30 19.09.2021
16:25 (0:2) - Србија изгубила и други сет!
Лоша игра српских одбојкаша у другом сету. Без решења у нападу, одбрана недовољно јака.
18:29 19.09.2021
14:23 (0:1) - Није добро!
Немају решње српски одбојкаши у другом сету. На поен су Пољаци од сет лопте.
18:26 19.09.2021
12:21 (0:1) - Атанасијевић!
Коначно је пробио пољски блок Александар Атанасијевић.
18:24 19.09.2021
10:19 (0:1) - Завршница
Велику предност има Пољски тим. Одбојкаши Србије испали су из ритма, неорганизовани су у нападу и много греше.
18:21 19.09.2021
9:16 ( 0:1) - Серија грешака
Околић је направио сервис грешку и поклонио нови поен противнику.
18:18 19.09.2021
6:13 (0:1) - Доминација Пољске
Појачали су Пољаци и сервис, асом увећавају предност.
18:16 19.09.2021
5:11 (0:1) - Потпуна контрола домаћина
Стао је тим Србије. Крсмановић је ушао у игру уместо Лисинца како би покушали наши одбојкаши да побољшају блок.
18:13 19.09.2021
5:7 (0:1) - Воде Пољаци