Митровић је ухватио залет и не намерава да се заустави!

© AP Photo / Nick PottsАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 25.09.2021
Србин је у страшној форми! Александар Митровић постигао је нови погодак у Чемпионшипу, овога пута против Бристол ситија у гостима, где је његов Фулам одиграо нерешених - 1:1.
Српски репрезентативац наставио је да терорише мреже на Острву и стигао је већ до седмог гола ове сезоне у, другом по јачини такмичењу енглеског фудбала.
Иначе, када се гледају и репрезентативне обавезе долази се до бројке од девет голова и три асистенције колико је Митровић дао од старта сезоне, на свега десет утакмица, што су импознатне бројке.
Права је штета што Фулам на крилима српске-гол машине није успео да стигне до сва три бода на незгодном гостовању.
Митровић је погодио у 50. минуту на асистенцију Харија Вилсона, да би Кеси Палмер у 79. минуту донео изједначење Бристолу и коначан резултат.
Деветка „колибара“ тренутно дели прво место на листи стрелаца са још тројицом фудбалера, али оно што је најбитније јесте да је продужио голгетерски низ.
Митровић ове сезоне у Чемпионшипу није погодио или асистирао само у два наврата. У ремију са Мидлзброом (1:1) на отварању првенства, као ни против Блекпула у шестом колу (0:1).
Тресао је мреже против Бирмингема и то двапут (4:1), гол и асистенцију имао је против Хадерсфилда (5:1) и Стоука (3:0).
Прошлог викенда Фулам је неочекивано поражен од Рединга Вељка Пауновића (2:1), а српски нападач уписао је асистенцију.
После девет одиграних кола Фулам је четврти на табели Чемпионшипа са 17 освојених бодова, док првопласирани Борнмут има 21.
Марко Николић на мечу Локомотиве и ЦСКА - Sputnik Србија, 1920, 25.09.2021
Кунг-фу потез пресео Србину и Локомотиви /фото/
Пеп Гвардиола, менаџер Манчестер ситија, и Томас Тухел, менаџер Челсија, пред почетак финала Лиге шампиона - Sputnik Србија, 1920, 25.09.2021