Епски шок у Мадриду – Звездин „џелат“ срушио Реал!

© AP Photo / Jose BretonФудбалер Реал Мадрида, Бразилац Винисијус жуниор, током утакмице са Шерифом у Лиги шампиона
 - Sputnik Србија, 1920, 28.09.2021
Фудбалери Шерифа из Тираспоља, клуба који је избацио Црвену звезду из квалификација за Лигу шампиона, успели су да шокирају Реал и усред Мадрида га победе резултатом 2:1.
Шериф је тиме приредио једно од највећих изненађења у скоријој историји Лиге шампиона.
Иако је статистика била потпуно на страни „краљевског клуба“, који је имао 31 шут наспрам противниковa четири, уз скоро 70 одсто поседа лопте, то није пресудило.
Први гол на мечу постигао је Јахшибаев у 25. минуту за потпуни мук на стадиону Сантијаго Бернабеу, а гости су предност чували све до 65. минута, када је са беле тачке узвратио Карим Бензема.
Шериф није имао среће у 72. минуту пошто им је гол поништен због офсајда, али су на крају, ипак, успели да припреде епски шок.
Стрелац победоносног гола, вероватно најбитнијег у историји свог клуба, био је Тил у 90. минуту.
У дербију другог кола Пари Сен Жермен се победом над Манчетер ситијем, којој је допринео Лео Меси првим голом за Парижане, осветио за пораз у полуфиналу Лиге шампиона прошле сезоне.
Грађани нису успели да искористе лошу форму Парижана, те су на Парку принчева поражени са 2:0.
Први гол на утакмици постигао је Идриса Гај у осмом минуту после велике збрке у шеснаестерцу гостију, а како до краја полувремена није било 1:1 и даље никоме није јасно.
У 27. минуту прво је Рахим Стерлинг погодио пречку, да би неколико секунди касније исто урадио Бернардо Силва, који је шутирао на празан гол.
Прво полувреме обележио је и ужасан, али ненамеран старт Кевина де Брујнеа због којег је добио само жути картон, иако су многи мишљења да је заслужио црвени.
У наставку је Сити био евидентно боља екипа, али није успео да ствара шансе, па је уследила казна.
И то од Лионела Месија, који је у 74. минуту поставио, како се испоставило, коначан резултат од 2:0 и постигао први гол откако је овог лета прешао из Барселоне у Париз.