У Лакташима ништа ново – Игокеа бацила Звезду на колена

© Фото : АБА лига/Драгана СтјепановићКошаркаши Црвене звезде у Подгорици
Кошаркаши Црвене звезде у Подгорици - Sputnik Србија, 1920, 10.10.2021
Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у трећем колу АБА лиге од Игокее у Лакташима резултатом 75:68 (21:14,23:8, 10:22, 24:21)
Екипа Дејана Радоњића лоше је ушла у утакмицу иако је тим у изузетно доброј форми. Игокеа је кренула сигурније, офанзивније и рано дошла до плус осам (14:6).
Звезда је у ову утакмицу дошла као екипа која има сјајну одбрану, али домаћи тим током прве четвртине релативно је лако успевао да пробије тај зид.
Боеградски тим током читаве прве деонице давао је поене искључиво из рекета, није било поена са дистанце, али ни полудистанце.
Ништа се није мењало ни у другој четвртини. Игокеа је поред одличног напада играла и добру одбрану.
Антабиа Волер и Маркел Старкс дали су по десет поена за домаћи тим, чиме су преузели одговорност за резултатску предност.
Актуелни шампиони АБА лиге од десет покушаја укупно за полувреме нису успели да погодне ниједну тројку. Игра је деловала неорганизовано, а Игокеа то користила још доминантније у другој четвртини.
Коначно је трећу деоницу Звезда преко Николе Калинића погодила шут за три поена, али није ни на тренутак то прикочило Игокеу.
Успео је Калинић да мотивише саиграче који су везали две добре одбране. Звезда је са минус 22 поена разлике да смањила на 47:31.
Београдски тим агресивније се поставио у дефанзиви, а Марко Симоновић погодио је нови шут са дистанце и додатно смањио разлику.
У трећој деоници Звезда је показала доминацију, предност домаћих је била смањена на десет поена 54:44.
Неспортски фаул Игокее могао је Звезди да донесе још мању разлику на старту последње деонице али након што је Лука Митровић погодио једно бацање, напад није реализован, што су домаћи одмах казнили новим поенима.
Ипак, Митровић је поново био тај који је актуелног шампиона вратио у игру и дао наду за невероватан преокрет.
Са 22 поена разлике Звезда је спустила на само четири на шест минута до краја утакмице!
Домаћи тим имао је среће, јер је Старкс потпуно хладнокрвно као да његов тим има недостижну предност шутирао из велике даљине и погодио тројку.
То је дало самопоуздања Игокеи да се врати у ритам, а бивши играч Звезде Алекса Раданов се потпуно разиграо и везао неколико сјајних асистенција.
Иако је Калинић новом мајсторском тројком хтео да стави до знања да није крај, предност Игокее на два минута пред крај утакмице била је двоцифрена.
Након победе против Будућност у регионалној лиги, и Макабија у Евролиги, Црвена звезда изгубила је од Игокее трећи узастопни пут у Лакташима резултатом 75:68.
Најефикаснији играч на утакмици био је Никола Калинић са 16 поена, четири скока и три асистенције.
Играч утакмице био је Алекса Раданов који је поред 12 поена имао чак седам асистенција и три скока.
Игокеа остаје непоражена после прва три кола регионалне лиге.