Детаљ са утакмице ЦСКА – Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда оставила срце у Русији, али је московски гигант био превелики залогај

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да први пут у историји победе ЦСКА у Москви, пошто је руски гигант остварио тријумф резултатом 78:76 у четвртом колу Евролиге.
ЦСКА је победом дошао до три победе у четири кола Евролиге, док Звезда сада има учинак од 2-2.
Ово је била осма победа у исто толико мечева за ЦСКА против црвено-белих на домаћем терену.
Изабраници Дејана Радоњића су водили током већег дела меча, играли сјајно и дали све од себе против моћног руског тима, али су на крају посустали када је то било најбитније, у четвртој четвртини.
Звезду сада очекује веома битан дуел у АБА лиги, пошто за само два дана, у недељу од 21.00, гостују Цедевита Олимпији у Љубљани.
Звезда је добро почела дуел и искористила недостатак Шенгелије и Милутинова у рекету, што се највише осетило у игри Кузмића.
Ипак, офанзивне скокове које нису ухватили високи играчи јесу бекови, што је био највећи проблем за црвено-беле у првом полувремену.
Играли се у малим серијама током целог првог полувремена, а блага предност је ишла Звезди, која можда није играла толико бриљантно у одбрани као у неким претходним утакмицама, али је то надокнадила у нападу.
У једном тренутку је офанзива утихнула, али је то раздрмао Калинић у завршници првог полувремена, па се на паузу отишло у потпуном егалу – 42:42.
Звезда је на крилима изузетног Кузмића добро отворила трећу четвртину и брзо дошла до +5, али је моментално уследио одговор изабраника Димитриса Итудиса.
Крајем треће деонице виђен је велики број промашаја, а битну тројку из много тешке позиције погодио је Швед, па је нерешено било и пред последњих десет минута.
Највећи пад у дефанзиви гости из Београда осетили су на старту последњег квартала, када је ЦСКА успео да се одлепи чак на +7.
Ипак, на око четири минута до краја Калинић је имао неколико сјајних реакција на обе стране, да би затим Волтерс украо лопту на извођењу аута после сјајног закуцавања Кузмића и донео предност Звезди.
То није пољуљало самопоуздање кошаркаша ЦСКА, који су се моментално консолидовали, искористили лошије нападе гостију, понво повели и привели меч крају.
Најбољи стрелац Звездиног тима био је Волтерс са 16 поена, уз три асистенције. Кузмић је имао 14 поена и седам скокова, Калинић је убацио 11, док су по десет имали Ивановић и Добрић.
На другој страни је Клајбурн доминирао са 18 поена. Швед је имао 16, уз пет асистенција, Фохман 12, а Боломбој 11 поена.
Утакмицу сте могло да пратите уживо уз Спутњик, а пратили смо и балкански класик између Партизана и Цибоне.
Детаљ са утакмице Цибона – Партизан у АБА лиги - Sputnik Србија, 1920, 15.10.2021
Партизан осцилирао, па на крају разбио Цибону у „балканском класику“ /видео/
20:52 15.10.2021
Крај
Звезда се борила до самог краја, али је ЦСКА победио. На крају и невероватна ситуација, пошто је након коша Ивановића домаћин изгубио лопту, а онда је Калинић са пола терена уз звук сирене дао тројку.
На крају само минус два, 78:76.
20:48 15.10.2021
40' ЦСКА има све у својим рукама
Калинић и Кузмић нису успели да погоде, па у последњи минут улазимо са +7 за ЦСКА, који има и напад.
20:47 15.10.2021
39' Лош напад Звезде
Није Звезда могла апсолутно ништа у нападу, а онда кош Лундберга без икаквих проблема.
78:71
20:44 15.10.2021
38' ЦСКА се поново одлепио
Имала је Звезда прилике, могла је да води у овом тренутку, али после тројке Шведа Московљани иду на +5.
76:71 на 2.17 до краја
20:41 15.10.2021
36' Лудница у Москви!
После тајм-аута Калинић отима лопту противнику, а контру финишира Волтерс. Клајбурн коначно промашује из једне воема тешке позиције, а онда промашај Калинића поправља Кузмић из другог плана атрактивним закуцавањем!
Потпуни хаос! Док су камере гледале Кузмића, Волтерс је пресекао лопту на ауту и постигао нове поене!
На око четири минута до краја је 71:71!
20:38 15.10.2021
Победа Партизана у Загребу
20:37 15.10.2021
34' Ништа није готово
Клајбурн опет погађа немогућ шут, а онда Звезда не користи напад... Ипак, следи грешка Фохмана, а онда Калинић убацује тројку из места, па Итудис тражи тајм-аут.
69:65
20:36 15.10.2021
33' Много битна тројка Волтерса
Чак и када Звезда одигра добру одбрану, ЦСКА поентира. То раде за +8, али стиже много битна тројка Волтерса.
67:62
20:32 15.10.2021
32' Звезда нема одговор
Рапсодија Московљана на старту четврте четвртине. Пукла је Звездина одбрана, а идеје у нападу нема.
Тајм-аут Радоњић, 65:59
20:24 15.10.2021
Крај 3. четвртине – 57:57!
Звезда није реализовала контру, а записнички сто у Москви је заспао, па се дуго гледао снимак због проблема са временом.
Утакмица је настављена и Ивановић није погодио тројку, а последњи напад у трећој деоници завршен је немогућим поготком Шведа за три поена.
20:18 15.10.2021
Партизан увећао предност
Црно-бели су добили трећу четвртину са три разлике, па сада воде 57:50.
20:17 15.10.2021
28' Доста промашаја на обе стране
Битан је био овај напад Звезде и много је значила тројка Ивановићева за његов осми поен. Митровић је пожурио и добио блокаду од Клајбурна, али то није искористио Лундберг, који је из далека једва погодио обруч.
Калинић није искористио шансу да увећа предност, али је "циглу" на кош бацио и Клајбурн,.
Остаје 51:55!
20:14 15.10.2021
26' ЦСКА искористио лошију дефанзиву Звезде
Смекшала је Звездина одбрана, Холинс није погодио отворену тројку, па је ЦСКА то искористио да се приближи на само поен заостатка, највише захваљујући расположеном Боломбоју.
20:09 15.10.2021
24' Звезда повећала предност
И шести поен у другом полувремену за госте постиже Кузмић, који има 12 поена без промашаја из игре (6/6)! Звезда сјајно изгледа дефанзивно у првих неколико минута наставка, док у нападу Волтерс разбија Шведа и поентира на обручу.
Серију прекида Боломбој после одличног продора Лундберга, што је први кош из игре ЦСКА у трећој деоници. На истеку четвртог минута Холинс губи лопту.
45:50
20:06 15.10.2021
22' Сјајни Кузмић
Кузмић наставља да доминира и у другом полувремену и прави серију од 4:0, док Фохман на другој страни не погађа отворене тројке.
Холинс не погађа тројку, па остаје 42:46
20:04 15.10.2021
Почело је друго полувреме
19:49 15.10.2021
Крај 2. четвртине – потпуни егал у Москви!
Волтерс даје двојку и Итудис тражи тајм-аут, после којег следи тројка Клајбурна за 40:39, што је прво вођство домаћина после дуго времена.
Ни Добрић ни Давидовац не погађају тројке у истом нападу, Боломбој промашује полудистанцу, али се Волтерс залеће у контри.
Добрић удара банану Боломбоју, али Швед хвата офанзивни скок и поентира, да би у последњем нападу првог полувремена Волтерс погодио тројку уз доста среће!
42:42!
19:47 15.10.2021
Полувреме у Загребу: Партизан води
Црно-бели после 20 минута игре имају предност од 41:37, али је било и доста убедљивије, чак +14.
Међутим, уследила је серија Цибоне од 10:0!
Најбољи код домаћина је Ледеј са 12 поена, Пантер има осам, а Аврамовић шест. На другој страни по девет су убацили Пркачин и Гњидић.
19:44 15.10.2021
18' Калинић раздрмао Звездин напад
Мртвило у Звездиним нападима прекида Калинић који у раном нападу погађа тројку. Фохман узвраћа из степ-бека, али Калинић поново доминира у нападу, овог пута продором уз фаул, али не погађа додатно бацање.
35:37
19:39 15.10.2021
16' Кузмић најбољи играч
Кузмић наставља да игра изузетно добро на обе стране паркета и вероватно је најбољи играч Звезде вечерас. Серију Звезде прекида Лундберг са линије пенала.