Лацио игра по нотама Србина – Сергеј сломио отпор шампиона! /видео/

© REUTERS / ALBERTO LINGRIAСрпски фудбалер Сергеј Милинковић Савић
Српски фудбалер Сергеј Милинковић Савић - Sputnik Србија, 1920, 16.10.2021
Фудбалери Лација победили су Интер 3:1, у дербију осмог кола Серије А, а српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић био је стрелац последњег гола за „небеско-плаве“.
На „Олимпику“ је одиграна сјајна утакмица између Римљана и актуелних шампиона Италије.
Гости су први дошли до предности, а домаћин је у другом полувремену успео да преокрене и дође до целог плена.
Милинковић-Савић одиграо је добру утакмицу и у завршници је потврдио победу екипе Мауриција Сарија.
Први период игре припао је Интеру. Изабраници Симонеа Инзагија повели су у 12. минуту преко Ивана Перишића.
Хрват је успешно реализовао пенал и шампион Италије на најбољи могући начин отворио је утакмицу.
До полувремена резултат се није мењао и Лацио је имао гол заостатка на петнаестоминутној паузи.
Сари је на полувреме очигледно одржао добар говор, пошто је Лацио у наставку био знатно бољи ривал на терену.
Све је кренуло од 64. минута када је Ћиро Имобиле са беле тачке изједначио.
Домаћин је наставио да напада и у 81. минуту стигао је до преокрета. Фелипе Андерсон налатео је на одбитак и без већих проблема савладао је Хандановића.
Коначан резултат поставио је Милинковић-Савић и Лацио је са ова три бода дошао до петог места, те сада има три мање од Интера ком је ово био први пораз у сезони.
Црногорски фудбалер Милутин Осмајић у дуелу са играчима Гибралтара - Sputnik Србија, 1920, 16.10.2021