Жељко Обрадовић – тренер Партизана - Sputnik Србија

„Стотка“ Партизана – кроз непотребну драму до победе на старту Еврокупа

Кошаркаши Партизана победом (106:97) на гостовању против Хамбурга отворили су сезону у Еврокупу. Црно-бели беспотребно су закомпликовали утакмицу у четвртој четвртини, уз то су се надовезале неке катастрофалне одлуке арбитара, али најважније је да се за Београд враћају са два бода.
Клуб из Хумске сезону у другом по рангу европском кошаркашком такмичењу започео је на гостовању против тима ком је ово деби на европској сцени.
Хамбург је основан 2013. године, ово им је прво учешће у европским такмичењима и оставили су солидан утисак на премијери. Ипак, било би знатно другачије да у четвртој деоници нису имали помоћ судија, пошто је било неколико јако лоших одлука на штету црно-белих.
Ипак, Партизан је на најбољи могући начин отворио Еврокуп, а кључни период је била друга четвртина коју су гости из Београд добили са 33:16. У наставку утакмице црно-бели рутински су – упркос поменутој „драми“ – одржавали предност и на крају су уписали убедљиву победу.
Најефикаснији у победничком тиму био је Кевин Пантер са 26 поена, а пратили су га Далас Мур са 17, и Смаилагић и Мадар са 13 поена. Одличан је био и Загорац који је одиграо свестрану утакмицу са шест поена, седам скокова и пет асистенције (индекс 20).
Од старта утакмице било је јасно да ћемо гледати дуел на велики број поена. Екипе су погађале у високом проценту, уз то се нису играле агресивне одбране и то је више одговарало Партизану.
После првих десет минута игре екипа Жеља Обрадовића имала је четири поена предности, 28:24.
У другој деоници ствари су се промениле. Партизан је наставио да погађа, док је Хамбург стао и то се видело на семафору. Бриљирао је Пантер, пратио га је Мур и црно-бели су на полувремену имали великих +21, 40:61.
Током треће четвртине било је јасно да су се црно-бели мало опустили, али и даље су имали велику залиху, те није било места за панику. Партизан је имао +22 (66:88) и крупним корацима ишли су ка победи.
Ипак, у четвртој четвртини, што својим грешкама, што неким одлукама судијама, ушло се у беспотребну драму и Хамбург је умало ухватио потпуни прикључак.
Немци су имали шут за само -6, на минут и по до краја меча, али је Браун промашио, те домаћи игрчаи нису ухватили последњи воз.
21:35 19.10.2021
40' – 97:106 – победа Партизана!
Црно-бели издржали су налет Хамбурга и судија и заслужено су уписали тријумф.
21:28 19.10.2021
39' – 91:100 – Партизан се одбранио!
Браун је имао отворену тројку за -6, али је промашио. Затим је Смаилагић фаулиран и погодио је оба бацања, 91:102.
Поново су се црно-бели одбранили.
21:23 19.10.2021
38' – 91:100 – црно-бели пред победом
Али беспотребно су закомпликовали. Лопта је за Хамбург на два и по минута до краја.
Одлична блокада Смаилагића. Партизан се одбранио. Црно-бели нису искористили напад, а затим Браун смањује на једноцифрен заостатак, 91:100.
21:18 19.10.2021
37' – 86:100 – Партизан се опустио
Холмсли смањује заостатак, а затим греше црно-бели, 86:97.
После тајм-аута Зек Лидеј погађа тројку, 86:100.
21:16 19.10.2021
36' – 82:97 – важан кош Смаилагића
После офанзивног скока. Смаилагић затим није успео да убаци тројку.
21:12 19.10.2021
34' – 78:93 – тројка Мура
Прекинута серија домаћина. Затим играчи Хамбурга погађају, 78:93. Смаилагић је погодио оба бацања, 78:95.
21:10 19.10.2021
33' – 76:90 – Партизан се опустио
Нова тројка Брауна, 74:90. Мур није успео да поентира, а затим Котсар убацује лопту кроз кош, 76:90.
21:08 19.10.2021
32' – 71:90 – Партизан одржава предност
Браун погађа за два поена, а затим Аврамовић поентира. Тројка Брауна за -19.
21:06 19.10.2021
31' – 66:88 – почела је последња четвртина!
21:03 19.10.2021
30' – 66:88 – крај треће четвртине!
Холмлси је на крају деонице поентира из тешке позиције, али то не представља проблем за Партизан. Имају великих +22 и налазе се пред победом.
20:57 19.10.2021
29' – 60:84 – закуцавање Копривице
Снажно.
Затим је Пантер погодио два слободна бацања, 60:82.
Пантер је поново био прецизан, његов 26 поен – 60:84.
20:53 19.10.2021
27' – 55:78 – одличне секвенце црно-белих
Кош Лидеја, затим рампа Американца, и након тога одлична акција за полагање Смаилагића.
Браун је погодио тројку и смањио заостатак, 53:75.
Лидеј узвраћа тројком, 55:78.
20:49 19.10.2021
Погледајте неке од слика из првог полувремена.
20:48 19.10.2021
25' – 50:71 – мини-серија Хамбурга
Пет поена заредом Мајснера. Затим и Холмсли поентира, те Обрадовић тражи тајм-аут.
20:46 19.10.2021
24' – 43:71 – нова тројка Даласа Мура
Одлична игра Американца. Интензитет у одбрани не пада упркос великој предности, те Жељко Обрадовић може да буде задовољан залагањем.
20:41 19.10.2021
22' – 43:67 – убедљива предност црно-белих
Лидеј је промашио тројку, напад је за Хамбург. Браун погађа шут ван линије 6,75, 43:64.
Кевин Пантер погодио је уз фаул, 43:67.
20:40 19.10.2021
21' – 40:64 – почело је друго полувреме!
Сјајна блокада Смаилагића!
Тројка Немање Дангубића за +24, 40:64.
20:22 19.10.2021
20' – 40:61 – крај првог полувремена!
Страшно полувреме Партизана, најбоље у овој сезони.
Стрелци: Пантер 19 поена, Мадар и Мур по 11.
20:16 19.10.2021
18' – 35:57 – рапсодија Партизана
Сада је тројку погодио Немања Дангубић!
За два поена поентира и Кевин Пантер. Перфектно полувреме црно-белих.
20:10 19.10.2021
17' – 31:49 – сјајна игра црно-белих