Барселона избегла „дављење“, германски дерби припао Салцбургу /видео/

© AP Photo / Joan MonfortЂерар Пике
Ђерар Пике - Sputnik Србија, 1920, 20.10.2021
Фудбалери Барселоне и Салцбурга су остварили победе у премијерним утакмицама другог дана трећег кола групне фазе Лиге шампиона, у Каталонији је домаћа екипа тријумфовала са 1:0 над Динамом из Кијева, док је у германском дербију аустријски тим био бољи од немачког Волфсбурга са 3:1.
Барселона је успела да оствари минималну победу и најави повратак из тешке ситуације, с обзиром на то да је поражена у прва два дуела.
Једини гол за посрнулог гиганта постигао је Ђерар Пике у 36. минуту, на додавање Ђордија Албе.
Барселона је имала још неколико изгледних прилика да постигне још неки погодак, али је на крају украјинска екипа успела да се задржи на једном примљеном голу.
Тако није било у Аустрији, Салцбург је са 3:1 савладао тим Волфсбурга, иако је на полувремену било изједначено.
Домаћи су повели већ у шестом минуту преко Карима Адејемија, а девет минута касније меч на почетак вратио је Лукас Нмеча.
Ипак, победу домаћима са два гола, у 65. и 77. минуту донео је Ноа Окафор.
То је Салцбург оставило непораженом екипом у Групи Г на чијем је челу са седам бодова, док Волфсбург има два, као и Севиља, која има меч мање.