Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан „прегазио“ Турке у Београду и остао савршен!

Кошаркаши Партизана победили су Турк Телеком на домаћем терену резултатом 85:59 у другом колу Еврокупа.
Партизан је остао непоражен у текућој сезони са пет победа у АБА лиги и две у Еврокупу.
Црно-бели су од првог до последњег минута играли добру одбрану, а у неколико офанзивних налета успели да се одлепе и да на крају дођу до убедљиве победе.
Наредни меч за изабранике Жељка Обрадовића је против Борца у Чачку 30. октобра, док се онда враћају у Европу, када 2. новембра дочекују Хувентуд.
Партизан је добро почео дуел и погодио две тројке у прва три напада, а убрзо је било и +7 највише захваљујући доброј одбрани.
Кевин Пантер је бриљирао током прве четвртине и за то време постигао девет поена, а његов тим је имао девет поена предности (21:19).
Друга четвртина је почела нешто слабије на обе стране, а Турк Телеком је то искористио и пришао на само два поена минуса.
Међутим, уследила је серија домаћина од 11:0, коју су гости некако успели да прекину и да на полувремем оду са минусом од седам поена, што је било мање него што је могло да буде (41:34).
Трећа деоница била је она која је преломила утакмицу и решила питање победника.
Много изгубљених лопти и промашаја Турака, највише због агресивне одбране Обрадовићевих изабраника, донели су Партизану потребну енергију да у нападу одигра сјајно и одлепи се на велику разлику.
Само седам поена црно-бели су примили после десет минута (23:7), па је пред последњу четвртину имали предност од чак +23 – 64:41.
У четвртој четвртини није виђено много тога вредног помена, али је битно истаћи да су црно-бели играли карактеристично агресивну одбрану све до последње секунде, иако су константно имали 20+ поена предности.
Што се индивидуалне статистике тиче, најбољи је био Пантер са 19 поена и по три скока и асистенције. Смаилагић је додао 13, Мадар је имао 12 уз три асистенције, док је десет убацио Аврамовић, који је имао и четири успешна додавања.
На другој страни двоцифрени су били само Џонсон са 14 и Херисон са 13 поена.
Утакмицу из „Пионира“ могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
22:24 27.10.2021
Крај!
Партизан је разбио Турк Телеком и сада има 2/2 у Еврокупу!
22:18 27.10.2021
35' Не баш најбоља кошарка
Квалитет више није исти какав је био у неким претходним тренуцима.
74:49
22:10 27.10.2021
34' То би било то
Смириле су се страсти и опао је ритам у последњих неколико минута, посебно изласком Пантера. Полако на терен улазе резервисти који ређе добијају минуте.
74:49
22:06 27.10.2021
32' Пантер и Мур расположени
Пантер погађа уз фаул, а онда диже и убацује тројку Мур. И на другој страни има поена, али недовољно да се угрози огромна предност црно-белих.
70:47
21:57 27.10.2021
Крај 3. четвртине
Слављеник Далас Мур показује колики домет има и погађа тројку са осам, девет метара за +23. Ужасна игра Турк Телекома у трећој четвртини, али највише захваљујући одличној, агресивној одбрани Партизана.
Пред улазак у последњих десет минута – 64:41!
21:54 27.10.2021
28' Смајли за +20!
Борбени Аврамовић добија овације од публике, а Турк Телеком наставља да губи лопте, има их већ 11. Смаилагић погађа нову тројку, трећу за 13. поен, Партизан иде на +20, али Смајли добија четврти фаул.
59:39!
21:47 27.10.2021
26' Публика на ногама!
Офанзивни скок Пантера и онда тројка Аврамовића, уз пожртвовану игру црно-белих коју пубика награђује скандирањем. Две изгубљене лопте у два напада, па и кош са полудистанце Пантера, терају тренера гостију да позове тајм-аут.
52:37!
21:46 27.10.2021
25' И даље гледамо промашаје
Нови поени Мадара, тројка Харисона. И и даље нико ништа не може да погоди. После пет минута кошарке у другом полувремену постигнуто је осам поена. 46:37
21:42 27.10.2021
22' Лош почетак треће деонице
Тројка Мадара на старту треће деонице, а онда промашаји. И са једне и са друге стране нико не може ништа да погоди у првих неколико минута другог полувремена...
44:34
21:36 27.10.2021
Почело је друго полувреме
21:20 27.10.2021
Крај 2. четвртине
Десио се пад на неколико минута црно-белима, али је један тајм-аут Обрадовића поправио све, поготово дефанзивно.
Игра Турк Телекома је далеко од добре у првих 20 минута, уз много промашаја и изгубљених лопти, али у самој завршници су гости ипак успели да смање предност.
Неколико несмотрених потеза црно белих, па је на полувремену: 41:34
21:16 27.10.2021
19' Двоцифрена предност
Аврамовић користи техничку тренера гостију, а онда и поентира у истом нападу. Неколико изгубљених лопти Турака у само неколико напада, а црно-бели то сјајно користе. На 1.16 до краја друге четвртине Гејику лопту краде Курукс, али након гледања снимка не добија неспортски фаул.
После два погођена слободна бацања Курукса резултат је – 41:28!
21:11 27.10.2021
17' Партизан се поново одлепио
Одмах после тајм-аута Ледеј губи лопту, а затим Турк Телеком поново поентира, овог пута преко Демира. Серију гостију прекида Смаилагић који сада има десет поена. Партизан је поново подигао одбрану, па са линије пенала повећао предност – 36:28!
21:05 27.10.2021
15' Тајм-аут Обрадовић
Висока унутрашња линија Турк Телекома направила је проблем екипи Партизана, а проблем за домаћина додатно је погоршао Ерон Херисон, који је својим седмим поеном успео да натера Жељка Обрадовића да позове тајм-аут. Много промашаја Партизана у последњих неколико напада, а резултат је 30:26.
21:00 27.10.2021
12' Слаб почетак друге четвртине
По кош на обе стране, 23:14
20:53 27.10.2021
Крај 1. четвртине
Прву деоницу обележио је дефинитивно Кевин Пантер, који има чак девет постигнутих поена.
Ипак, најзаслужнија за високу предност српског тима је одбрана, која је уз неколико промашаја из отворених шутева Турака донела +9.
21:12!
20:50 27.10.2021
6' Одбрана, одбрана и одбрана
Партизан смисленим нападима одржава предност, а најбољи је засад Кевин Пантер, који има шест поена. Црно-бели настављају да играју сјајну одбрану – 18:10.
20:44 27.10.2021
6' Црно-бели на +7
Поени Копривице у рекету, а онда Пантер промашује друго бацање, али после офанзивног скока Копривице погађа тројку и диже халу на дворану.
Турк Телеком наставља да се мучи у нападу, па је сада 14:7!
20:39 27.10.2021
4' Уписали се и Турци
Партизан је после две тројке у два напада стао, а то су искористили гости. Уписују се преко Херисона са линије пенала, а онда Демир погађа тројку.
Међутим, следе први поени Аврамовића за 8:5.
20:35 27.10.2021
2' Одличан почетак Партизана
Један промашај Партизана, онда два Турк Телекома, а затим први поени у мечу – тројка Смаилагића. Црно-бели играју добру одбрану у прва два минута, па после тројке Ледеја води 6:0!