Рукометашице Србије - Sputnik Србија

Србија прегазила Камерун, са Русијом за прво место

Рукометашице Србије очекивано су славиле у дуелу другог кола на Светском првенству против селекције Камеруна. Остварена је убедљива победа резултатом 43:18 (19:9), па ће одлука о томе ко ће бити први у Групи Б пасти у уторак од 20.30 када се састају Србија и Русија.
Изабранице селектора Уроша Брегара од самог старта су ушле чврсто у меч, а разлика у квалитету била је очигледна.
Србија је експресно повела са 3:0, до полувремена је било десет разлике – 19:9, па је до краја било само питање којим резултатом ће бити окончан сусрет другог кола на Светском првенству у Шпанији.
Србија је сада, баш као и Русија, максимална са две победе из два меча, док Пољска и Камерун имају по два пораза. Битна је гол разлика за то прво место, Русија је против Камеруна славила резултато 40:18, док је Србија примила исти број погодака, али је постигла три више.
Србија свакако иде у други круг пошто по три селекције пролазе, а укршта са Групом А у којој су Француска, Словенија, Ангола и Црна Гора.
Није било дилеме да ли ће Србија уписати тријумф, а селектор Брегар је решио да одмори поједине рукометашице у другом полувремену како би што свежије дочекале оно право, меч са Русијом.
Ударале су са две руке Камерунке, али су и са тим успевале да се изборе српске рукометашице. Нису стајале, константно су терорисале гол Камеруна и на крају су стигли чак до 43 гола.
Ипак, најубедљивију победу на Светсокм првенству у Шпанији остварила је селекција Холандије која је декласирала Узбекистан резултатом 58:17.
Најефикасније у редовима Србије биле су сестре Агбаба. Марија је постигла седам, а Јелена шест погодака.
За играчицу утакмице проглашена је Стаменићева која је постигла четири гола, као и Митровићева.
Дешавања са утакмице другог кола Светског првенства у Шпанији могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
21:56 05.12.2021
43:18 – Крај утакмице, Србија убедљива!
Рукометашице Србије декласирале су селекцију Камеруна резултатом 43:18 у другом колу Светског првенства у Шпанији.
21:53 05.12.2021
Српкиње доминирају, али Холанђанке су неприкосновене
Репрезентација Србије убедљиво води и хита ка тријумфу против Камеруна, али то неће бити највећа победа на СП. Холандија је победила Узбекистан 58:17.
21:51 05.12.2021
40:15 – Јоловић сигурна
Три од три има Јована Јоловић, а Србија је отишла на плус 25.
21:49 05.12.2021
39:15 – Ебанга погађа
Гол број два за Ебангу, која смањује на 24 разлике.
21:44 05.12.2021
36:14 – Агбабе сјајне!
Сестре Агбаба постигле су укупоно 11 голова од 36 за Србију у досадашњем делу меча са Камеруном.
21:39 05.12.2021
32:13 – Србија не спушта гас
Иако је селектор Урош Брегар одлучио да одмори неколико рукометашица у другом полувремену, Српкиње настављају да повећавају предност.
21:35 05.12.2021
28:11 – Браво, расте предност!
Ивана Митровић успела је да се упише у стрелце и наша селекција води резултатом 28:11.
21:27 05.12.2021
22:9 – Камерун бије, Србија даје голове
Прегрубе су рукометашице Камеруна које пречесто на недозвољен начин заустављају Српкиње. Ипак, наше даме успевају да изађу са тим грубим фауловима на крај и воде 22:9.
21:21 05.12.2021
Настављен је меч!
Почело је друго полувреме и Србија је прва стигла до новог гола – 20:9.
21:15 05.12.2021
21:05 05.12.2021
19:9 – Полувреме!
Србија је повела са 11 разлике, али је у последњој секунди селекција Камеруна успела да постигне гол за 19:9.
21:03 05.12.2021
18:8 – Србија има плус десет!
Највећа предност за нашу репрезентацију после поготка који је постигла Агбаба у финишу првог полувремена.
21:01 05.12.2021
Прво искључење!
Коначно су Камерунке зарадиле искључење због грубе игре. Експресно је уследила казна Србије преко Јоване Ковачевић за 16:8.
20:56 05.12.2021
15:8 – Камерун тражио тајмаут
Први гол Вукајловићеве на Светском првенству. Ово је њен 28. меч у дресу Србије и четврти погодак. Уследио је тајмаут који је звао селектор Камеруна.
20:55 05.12.2021
14:8 – Србија оштећена
Уместо да судије покажу на седмерац и да искључе једну од играчица Камеруна, уследио је деветерац.
20:50 05.12.2021
12:7 – Србија се одлепила!
Ловрић је стигла до трећег поготка и Србија поново има осетну предност, од чак пет голова. Српска крила разбијају Камерун.
20:41 05.12.2021
5:4 – Ловрић погађа!
Наташа Ловрић из Јагодине стигла је до другог погтка и Србија поново има предност.
20:40 05.12.2021
Јањушевић промашује
Анђела Јањушевић није успела да реализује седмерац, остаје 4:3.
20:39 05.12.2021
4:3 – Распуцане Камерунке
Ухватиле се резултатски прикључак после три гола заостатка Камерунке.
20:36 05.12.2021
3:1 - Стаменић погађа, Камерунке узвраћају!
Србија је стигла до трећег гола, али су у следећем нападу Камерунке стигле до првог гола.