Детаљ са утакмице Србија – Хрватска (Мијајло Марсенић и Халил Јагањац) - Sputnik Србија

Србија изгубила од Хрватске – заказана драма у последњем колу!

Рукометна репрезентација Србије изгубила је од Хрватске резултатом 23:20 у другом колу Европског првенства у рукомету.
Србија је доживела први пораз на ЕП у Сегедину, након победе над Украјином, док је Хрватска уписала први тријумф, након пораза од Француске.
Ово је уједно био први пораз селектора Тонија Ђероне од доласка на клупу Орлова.
Србији је сада за пролаз у наредну фазу потребна победа против Француске, једног од фаворита за освајање злата, у последњем колу.
Уколико Орлови савладају Французе, а Хрватска оправда улогу фаворита против Украјине, направиће се круг од три екипе из којег ће једна екипа испасти са турнира, а даље проћи две.
Наша репрезентација је јако нервозно ушла у меч и Хрвати су то искористили да поведу са 3:0.
Први гол за Орлове постигао је Марсенић у шестом минуту, а два минута касније виђена је мајсторија у режији Илића и Радивојевића.
Неколико одбрана Цупаре дало је ветар у леђа нашим рукометашима, који су играли споро, али сталожено, што је донело преокрет од 7:6.
Ипак, Хрвати су на полувреме отишли са +2 (11:13) након неколико техничких грешака Србије.
© REUTERS / OGNEN TEOFILOVSKIСелектор Тони Ђерона и рукометна репрезентација Србије
Селектор Тони Ђерона и рукометна репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 15.01.2022
Селектор Тони Ђерона и рукометна репрезентација Србије
Друго полувреме почело је доста лоше за Србију: У нападу ништа није пролазило, а у одбрани се лако пуцало, најчешће преко крила.
Марсенић је у два напада промашио два зицера на 11:13, да би затим Пешмалбек направио грешку турнира, пошто је уместо да крене ка голу противника у ситуацију 1 на 1, он стао на центру, скочио и додао лопту противнику у руке.
Хрватска је наставила да бриљира у одбрани, а Србији није пролазило ништа, па чак ни када су променили нападе и кренули да играју брже, од чега се брзо одустало.
Успели су Орлови да поново приђу на три гола заостатка на три минута до краја, али је онда све дилеме решио голман Хрватске, који је постигао гол са гола на гол за +5.
Србија је успела да до краја постигне два гола и не прими ниједан, што може да буде значајно уколико се буде направио круг између ове две репрезентације и Француске после последњег кола.
© REUTERS / OGNEN TEOFILOVSKIРукометаш Хрватске Лука Циндрић у дуелу против Србије
Рукометаш Хрватске Лука Циндрић у дуелу против Србије - Sputnik Србија, 1920, 15.01.2022
Рукометаш Хрватске Лука Циндрић у дуелу против Србије
Најбољи играч сусрета био је Лука Циндрић са три гола, али се он највише истакао тиме што је дириговао сваким нападом своје екипе.
Најефикаснији били су Иван Чупић и Иван Мартиновић са по шест голова.
У екипи Србије Богдан Радивојевић је постигао пет голова, четири је имао Лазар Кукић, а три Милош Орбовић.
Последње коло Групе Ц на програму је у понедељак. Србија – Француска игра се од 20.30, а Хрватска – Украјина од 18.00.
После два одиграна кола Србија је на +5, Хрватска на -2, а Француска на +18 што се тиче гол-разлике.
Спектакл из Сегедина могли сте да пратите уживо уз Спутњик:
22:06 15.01.2022
Крај
Изузетно бледа игра Србије. Хрватска је у потпуности надиграла Орлове и заслужено дошла до победе.
22:02 15.01.2022
59' И голман Хрватске је дао гол
Поново се експресно распала одбрана Србије и Чупић враћа на +6 за Хрватску. Следи фаул у нападу Пешмалбека, а голма Хрватске постиже гол са гола на гол. 18:23.
22:00 15.01.2022
58' Да ли је крај?
Орбовић постиже трећи гол, 18:21.
21:59 15.01.2022
57' Илић промашио зицер
Стопостотна прилика да се смањи на -2, али Илић не погађа. Следи сурова казна преко Ивана Мартиновића, који уписује шести гол. 17:21.
21:56 15.01.2022
55' Искључење за Хрватску
Лучин мајсторски пролази и погађа, Хрвати решавају свој напад јако брзо и веома лако (16:20).
Србија долази до играча више због фаула Чупића, а седмерац затим реализује Радивојевић (17:20).
21:55 15.01.2022
53' Коначно гол Србије
Орбовић пробија и добро се сналази, 16:19.
Владимир Цупара, голман Србије - Sputnik Србија
21:53 15.01.2022
52' Последња нада
Србија не може ништа у нападу. Цупара на другој страни скида зицер Ивићу (15:19).
21:50 15.01.2022
50' Лоша игра, Хрватска на +4
Србија нема никакав одговор у нападу. Промашени зицери коштали су Србију, али су највећи проблем направиле велике техничке грешке.
Србији је потребно чудо за победу – 15:19.
21:43 15.01.2022
44' Коначно брзи гол Србије
Хрвати су отишли на +4, али онда коначно један брзи центар Србије. Гол Кукића, 14:17.
21:40 15.01.2022
Шта се сада десило?
Пешмалбек је украо лопту, имао контру 1 на 0, а онда стао насред терена, скочио и додао лопту Хрвату.
Примамо гол из контре због тога, 13:16.
21:39 15.01.2022
42' Разиграле се судије
Искључење за Србију, а онда и седмерац за Хрватску. Пети гол Мартиновића, 12:15.
Рукометаш Хрватске Лука Циндрић у дуелу против Србије - Sputnik Србија
21:35 15.01.2022
39' Марсенић катастрофалан
Два зицера је промашио. Две одбране Шуњића. 11:13.
21:34 15.01.2022
38' Лоша игра Србије
Србија игра споро и безидејно у нападу, као да на своју штету никада не жели да убрза и проба да поентира на контру.
Хрватска то користи, 11:13.
21:31 15.01.2022
35' Србија са играчем више
Сјајан гол Мартиновића, али затим Тин Лучин добија искључење и Србија има играча више. Дарко Ђукић смањује на 11:12.
21:29 15.01.2022
33' Први гол постиже Србија
После јако дугог напада Србија не постиже гол, али шут Хрвата брани Цупара. А затим бомба Уроша Борзаша – 10:11!
21:25 15.01.2022
Почело је друго полувреме
21:11 15.01.2022
30' Крај првог полувремена
После тајм-аута иде гол Кукића, али Циндрић полако улази у ритам (9:9). Србија прави фаул у нападу, а Циндрић, који се тек опоравио од короне, наставља да доминира (9:11).
Наша репрезентација је направила више техничких грешака, поготово у самој завршници, и то је направило највећи проблем.
Идемо на паузу. На полувремену Србија – Хрватска 9:11.
21:05 15.01.2022
27' Први тајм-аут
Два фаула у нападу у низу и неколико минута без гола, а онда и тајм-аут селектора Ђероне на мање од четири минута до краја. Резултат је 8:8.
21:01 15.01.2022
24' Велика борба
Хрватска је успела да поново дође до предности, али имамо ново изједначење преко Радивојевића са крила. Његов четврти гол, 8:8.
20:59 15.01.2022
21' Цупара одбранио седмерац!
Јагањац погађа за 7:7, Орбовић испуцава лопту далеко преко гола, а онда Хрвати добијају први седмерац на утакмици... И Цупара брани најстрожу казну коју је извео Чупић! Остаје 7:7!