Селектор Тони Ђерона и рукометна репрезентација Србије - Sputnik Србија

Србија поразом од Француске завршила Европско првенство

Мушка рукометна репрезентација Србије завршила је учешће на Европском првенству поразом од Француске - 29:25.
Изабраници Тонија Ђерона одиграли су слабу утакмицу у којој им је била потребна победа за пласман у наредну фазу шампионата Европе.
Најефикаснији код Србије био је Богдан Радивојевић са седам голова, а пратили су га Кукић и Марсенић са четири.
У победничком тиму Меа је постигао шест голова, Мем пет, а Лене и Мине по два гола.
„Орлови“ ниједном нису били близу противнику, од старта меча актуелни олимпијски шампиони наметнули су свој ритам и наши рукометаши нису успели да парирају.
Бриљирао је голман Венсан Жерар, затим су се разиграли и остали рукометаши Француске и Србија се брзо нашла у великом заостатку.
Ређале су се грешке српских рукометаша, Триколори нису спуштали гас и на полувреме се отишло са великих +9 Француске, 7:16.
У наставку утакмице наши рукометаши заиграли су боље, али то је мало и до тога што је Француска успорила.
Предност олимпијских шампиона није много расла од оних девет голова на полувремену, штавише на крају је било „само“ -4.
Рутински су одржавали предност и Србија се поразом опростила од Европског првенства.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
21:57 17.01.2022
60’ - 25:29 - пораз Србије
Крај Шампионата за нашу селекцију.
21:54 17.01.2022
59’ - 24:29 - смањили смо заостатак у завршници
Опраштамо се од Европског првенства часним поразом.
21:52 17.01.2022
57’ - 22:29 - гол Сретеновића
Изгубљена лопта Француске и наш рукометаш постиже гол.
21:49 17.01.2022
54’ - 18:27 - ближимо се крају утакмице
Марсенић је направио фаул у нападу, а затим Турно погађа, 18:28.
На другој страни Кукић је прецизан, 19:28.
21:44 17.01.2022
50’ - 17:26 - гол Француске и искључење за Сретеновића
Мин је погодио и уз то је био фаулинра због чега је Сретановић кажњен са два минута паузе.
21:42 17.01.2022
49’ - 17:24 - Француска рутински одржава предности
Пешмалбек је смањио на -7.
21:41 17.01.2022
47’ - 16:23 - реализован седмерац
Прецизан је Радивојевић.
21:37 17.01.2022
45’ - 15:22 - гол Богдана Радивојевића
Смањили смо заостатак, али и Француска је спустил гас.
21:34 17.01.2022
42’ - 13:22 - Кукић погађа
Његов трећи гол.
21:31 17.01.2022
40’ - 11:21 - наши рукометаши полаку пакују кофере
Јасно је да је повратак немогућ из оволиког заостатка.
21:27 17.01.2022
36’ - 10:18 - гол Марсенића
Два гола заредом за наше рукометаше.
Затим два минута искључења за Пешмалбека.
21:25 17.01.2022
34’ - 8:18 - фаул у нападу Пешмалбека
Србија не бриљира ни у наставку утакмице.
21:22 17.01.2022
31’ - 8:17 - Кукић је погодио, а онда Мем узвраћа
По гол на обе стране на почетку другог полувремена.
21:06 17.01.2022
30’ - 7:16 - крај првог полувремена
Слаба игра Србија у првих тридесет минута игре. Заостатак је превелик и шансе да се вратимо у меч су минималне.
21:03 17.01.2022
29’ - 6:16 - коначно гол
Постигао је Лазар Кукић.
21:02 17.01.2022
28’ - 5:15 - Марсенић промашио зицер
Србија је без гола више од десет минута.
21:00 17.01.2022
26’ - 5:14 - утакмица је изгубљена...
Контан Мае је постигао свој шести гол. Србија има великих -9.
20:57 17.01.2022
25’ - 5:13 - осам минута без гола
Десета одбрана Жерара...
20:56 17.01.2022
23’ - 5:12 - Србија седам минута без гола
Овога пута преступ Марсенића...
20:53 17.01.2022
20’ - 5:11 - невероватни Жерар
Његова осма одбрана. На другој страни погађају Французи, 5:11.