„Србин“ исписао историју у Африци – против Србина! /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаЕл Фарду Бен – фудбалер ФК Црвена звезда
Ел Фарду Бен – фудбалер ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 18.01.2022
Ел Фарду Бен, фудбалер Црвене звезде и однедавно власник српског пасоша, играјући за репрезентацију матичних Коморских острва исписао је историју афричког фудбала пошто је постао први држављанин обе земље са постигнутим голом на Афричком купу нација.
Ел Фарду Бен је постигао гол већ у четвртом минуту дуела са Ганом, коју са клупе предводи прослављени српски тренер Милован Рајевац.
Бен је, подсетимо, српски пасош добио крајем септембра прошле године.
Бен је капитен репрезентације своје матичне државе, а у Србији живи и ради од 2018. године и за Црвену звезду је уписао више од стотину наступа.
Бен је асистирао код другог гола за своју репрезентацију, а гол за Гану постигао је и његов бивши саиграч из Звезде, Ричмонд Боаћи, у 64. минуту, свега четири минута пошто је ушао у игру.
У финишу меча за Гану је наступио и бивши фудбалер Чукаричког Самуел Овусу, а победу Коморским острвима у 85. својим другим голом је донео Ахмед Могни, за коначних 3:2.