Јокић се разбеснео и кренуо ка судији, али је Мелоун био бржи /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillНикола Јокић и Мајкл Мелоун
Никола Јокић и Мајкл Мелоун - Sputnik Србија, 1920, 20.01.2022
Никола Јокић још једном је пружио вансеријску партију, овога пута у победи Денвера над Лос Анђелес Клиперсима после продужетка 130:128, али је могао да буде искључен. Србин који је меч завршио са 49 поена, у трећој четвртини је био бесан због једне судијске одлуке и залетео се ка арбитрима. На срећу, тренер Мајкл Мелоун је правовремено реаговао.
Српски ас је од самог почетка био расположен за игру, пунио је све три колоне, али је био незадовољан суђењем у једној ситуацији која се одиграла у трећој четвртини.
Чак три пута је Јокић успевао да се избори за офанзивни скок и да нападне кош, а био је окружен тројицом кошаркаша Лос Анђелес Клиперса. И сва три пута је било контакта, али се арбитри нису оглашавали.
Након што је Сомборац успео да провуче лопту кроз обруч, залетео се ка судији, да би тренер Мајкл Мелоун херојски улетео и стао између њих. Након гурања под обручом, Ајзеа Хартенштајн је чак три пута имао физички контакт са прошлосезонским најкориснијим кошаркашем регуларног дела, али судије нису реаговале.
Свестан је Мелоун шта би уследило да је дозволио Јокићу да дође до судије, јер би све резултирало искључењем, као када је раније морао на хлађење због сукоба са Маркифом Морисом. Додуше, тада је уследио физички контакт, али је у освом случају јасно да са судијама нема превише приче, као и да је сваки физички контакт строго забрањен.
Овако, све се завршило само као техничка грешка, а Јокић је до краја успео да поведе Нагетсе ка битном тријумфу над Клиперсима после драме и продужетка.
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 20.01.2022
Нестварна партија Јокића – Србин убацио 49 поена и нокаутирао Клиперсе и разиграног Хрвата /видео/
Детаљ са утакмице Цибона – Партизан у АБА лиги - Sputnik Србија, 1920, 19.01.2022
Американац „изгорео“ за Партизан – завредео је овације и реакцију Обрадовића /видео/