Афрички спектакл – трагичари су момци које Србија памти /видео/

© AP Photo / Marko DrobnjakovicГелор Канга
Гелор Канга - Sputnik Србија, 1920, 24.01.2022
Спектакуларне мечеве осмине финала Купа афричких нација обележили су промашаји фудбалера који су оставили дубок траг у српском фудбалу – Гелор Канга, играч Црвене звезде, није реализовао пенал и његов Габон је испао од Буркине Фасо, док је Умар Садик, бивши члан Партизана, пропустио велику шансу да помогне Нигерији против Туниса.
Дуел Буркине Фасо и Габона је открио све чари афричког фудбала – током меча је промашен један пенал, један гол је поништен због офсајда, а изједначење за Габон, који је остао са играчем мање, је у првом минуту надокнаде времена другог полувремена донео противнички играч, аутоголом.
Са резултатом 1:1 отишло се у продужетке, а како није било голова приступило се извођењу једанаестераца.
Гелор Канга је био четврти у реду за пенале и промашио је у моменту када је Габону могао да донесе велику предност.
Серија је настављена све до девете серије у којој је више среће имала Буркина Фасо, чији голман је на посебан начин прославио победу.
Прилику да се прослави имао је Умар Садик – он је у 75. минуту дуела са Тунисом ушао у екипу Нигерије, док је губила са 1:0 и имала играча мање, а у последњим тренуцима дуела имао је огромну шансу за изједначење коју је промашио траљавим шутем.
Уместо очекиваних Габона и Нигерије, у четвртфиналу ће играти Буркина Фасо и Тунис, а у наредним данима добићемо и остале парове другог кола нокаут фазе Купа афричких нација.