Победа каријере – Кецмановић елиминисао шестог тенисера света!

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaСрпски тенисер Миомир Кецмановић - Индијан Велс
Српски тенисер Миомир Кецмановић - Индијан Велс - Sputnik Србија, 1920, 16.03.2022
Миомир Кецмановић победио је Матеа Беретинија – 6:3, 6:7 (5), 6:4 – и пласирао се у четвртфинале Мастерса у Индијан Велсу.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Талентовани српски тенисер остварио је тек другу победу против некога ко се налази у топ 10 на свету, чиме је још једном показао да ове године игра најбољи тенис у каријери.
Беретини, шести играч света, био је велики фаворит, али Миша је одиграо сјајан меч и у три сета је победио ривала из Италије.
Кецмановића у борби за полуфинале чека Тејлор Фрица.
Кецмановић је одлично отворио меч и већ у четвртом гему успео је да дође до брејка. У наредном је, без изгубљеног поена, потврдио освојено и повео је 4:1.
У шестом гему Миша је имао још једну шансу да одузме сервис противнику, али се Италијан овога пута извукао и смањио је заостатак.
Српски тенисер није попуштао у тренуцима када је сервирао, није допустио ниједну брејк лопту Беретинију у првом сету и прилично рутински је дошао до 1-0, 6:3.
У другом сету виђен је потпуни егал. Играчи нису попуштали, играли су изједначено, а Миша је поново био тај који је имао брејк шансу.
То је било у завршници, у једанаестом гему и Беретини се извукао сјајним сервисом. Ушло се у тај-брејк и тамо је Кецмановића коштао бекхенд.
Избацио је паралелу у аут, Беретини је повео 6:5 и сервирао је за изједначење. Прву сет лопту је искористио и дошао је до 1-1, 6:3, 6:7 (5).
У трећем сету Кецмановић је био бољи тенисер, претио је на сервис ривала, а у десетом гему је коначно је сломио отпор Беретинија, 6:3, 6:7 (5), 6:4.
„Очајна си“: Шта чувени Британац каже о инциденту који је уздрмао тенис?